Connecticut

poleć serwis drukuj
Około 40 procent z...

Władze Connecticut ostrzegają: znów spora liczba kleszczy z boreliozą

07-04-2018

Przedstawiciele stanu Connecticut ostrzegają przed bardzo wysoką liczbą kleszczy przenoszących choroby, zwłaszcza boreliozę.

Goudarz Molaei, dyrektor stanowego programu kleszczowego w Stacji Badań Rolniczych, powiedział „Hartford Courant”, że około 40 procent z 2,600 zbadanych dotychczas kleszczy przenosi boreliozę. Jest to 10-procentowy wzrost w stosunku do wyników z ostatnich pięciu lat.

Rzecznik Departamentu Zdrowia Publicznego USA poinformował, że czerwiec i lipiec są szczytowymi miesiącami występowania boreliozy, a w zeszłym roku w Connecticut odnotowano około 2,022 przypadków. Według Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (Centers for Disease Control and Prevention) rocznie boreliozą zaraża się około 300,000 osób w całym kraju.

ar

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com