Connecticut

poleć serwis drukuj

Prywatna wyspa Tavern Island sprzedana

07-03-2018

Prywatna wyspa u wybrzeży stanu Connecticut, z dwoma prywatnymi plażami i molo, została sprzedana za 7.85 miliona dolarów. Tavern Island została po raz pierwszy wymieniona na liście Multiple Listing Service za 12.9 miliona dolarów w 2013 roku. W grudniu pojawiła się na niej ponownie za 8.7 miliona dolarów.

W 1981 roku sprzedawcy kupili tę wyspę za 950 tysięcy dolarów. Kto jest jej nowym właścicielem? Mansion Global nie zdołał określić jego tożsamości.

– Wyspa Tawerna, o powierzchni 2.7 hektara, znajduje się niedaleko Norwalk. Po raz pierwszy została zamieszkana przez europejskich osadników w 1651 roku, a później została użyta jako forteca chroniąca wejście do portu Rowayton przed Brytyjczykami podczas bitwy o Norwalk – donosi Mansion Global.

Główny budynek został tam wybudowany nieco później – w latach 30. XX wieku. W latach 60. wprowadził się i prowadził tam legendarne imprezy autor tekstów z Broadwayu – Billy Rose. Bywały u niego m.in. Marilyn Monroe czy Barbra Streisand.

Wyspa znajduje się w odległości pięciominutowego rejsu statkiem z Connecticut oraz około godzinnego z Nowego Jorku.

ar

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com