Connecticut

poleć serwis drukuj
Joe Courtney...

Kongresmani z Connecticut odwiedzają schroniska dla nielegalnych imigrantów

07-04-2018

Ludzie w kilku miastach w stanie Connecticut przyłączyli się do protestów przeciwko dalszemu rozdzielaniu na granicy rodzin migrantów.

W New London reprezentant drugiego dystryktu Joe Courtney wygłosił emocjonalne przemówienie w Williams Park, opisując swoją niedawną wizytę w Teksasie, gdzie zobaczył warunki w takich ośrodkach.

Opowiedział o spotkaniu z grupą matek, które były przetrzymywane w ośrodku. Jak mówił, przypominał on więzienie. Dziewięć kobiet nie miało pojęcia, gdzie są ich dzieci – żadna z nich nie widziała ani nie słyszała swojego dziecka, odkąd została zatrzymana w połowie kwietnia.

Jak mówił, grupa ta była wyjątkowo zdenerwowana, ale też wyjątkowo uprzejma. Po kilku pytaniach od delegacji „wybuchły niekontrolowane łzy”.

Zdjęcia dzieci przebywających w ośrodkach zatrzymań granicznych były silnym motywatorem dla wielu osób w New London. Ksiądz Josué Rosado – pastor Oasis De Restauración, najstarszego kościoła latynoskiego w mieście – powiedział, że ostatnie kilka tygodni pobudziło jego wiernych.

Filmy i zdjęcia, które się ukazały, nie da się zrozumieć. To nie jest ludzkie tak traktować ludzi. Nie robimy tego nawet zwierzętom. To nadużycie, szalony moment w historii Stanów Zjednoczonych – powiedział duchowny.

Rosado ma nadzieję, że takie zgromadzenia wywrą na administracji prezydenta Trumpa presję, by przyspieszyć zjednoczenie rodzin imigrantów. – Zrozumieliśmy, że przyjście tutaj i poparcie tego ruchu jedności, jest jednym ze sposobów, aby nasz głos usłyszano w rządzie – powiedział ksiądz.

W West Hartford ludzie zgromadzili się przy Pomniku Weterana Connecticut. Organizatorką manifestacji były Kristen Manning i Nicole Osier, które określają siebie mianem przejętych obywatelek. – To, co robimy, ma na celu to, aby ludzie w tym mieście nie zapomnieli o tym, co się obecnie dzieje – tłumaczyła.

ar

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com