Connecticut

poleć serwis drukuj
Joe Courtney...

Kongresmani z Connecticut odwiedzają schroniska dla nielegalnych imigrantów

07-04-2018

Ludzie w kilku miastach w stanie Connecticut przyłączyli się do protestów przeciwko dalszemu rozdzielaniu na granicy rodzin migrantów.

W New London reprezentant drugiego dystryktu Joe Courtney wygłosił emocjonalne przemówienie w Williams Park, opisując swoją niedawną wizytę w Teksasie, gdzie zobaczył warunki w takich ośrodkach.

Opowiedział o spotkaniu z grupą matek, które były przetrzymywane w ośrodku. Jak mówił, przypominał on więzienie. Dziewięć kobiet nie miało pojęcia, gdzie są ich dzieci – żadna z nich nie widziała ani nie słyszała swojego dziecka, odkąd została zatrzymana w połowie kwietnia.

Jak mówił, grupa ta była wyjątkowo zdenerwowana, ale też wyjątkowo uprzejma. Po kilku pytaniach od delegacji „wybuchły niekontrolowane łzy”.

Zdjęcia dzieci przebywających w ośrodkach zatrzymań granicznych były silnym motywatorem dla wielu osób w New London. Ksiądz Josué Rosado – pastor Oasis De Restauración, najstarszego kościoła latynoskiego w mieście – powiedział, że ostatnie kilka tygodni pobudziło jego wiernych.

Filmy i zdjęcia, które się ukazały, nie da się zrozumieć. To nie jest ludzkie tak traktować ludzi. Nie robimy tego nawet zwierzętom. To nadużycie, szalony moment w historii Stanów Zjednoczonych – powiedział duchowny.

Rosado ma nadzieję, że takie zgromadzenia wywrą na administracji prezydenta Trumpa presję, by przyspieszyć zjednoczenie rodzin imigrantów. – Zrozumieliśmy, że przyjście tutaj i poparcie tego ruchu jedności, jest jednym ze sposobów, aby nasz głos usłyszano w rządzie – powiedział ksiądz.

W West Hartford ludzie zgromadzili się przy Pomniku Weterana Connecticut. Organizatorką manifestacji były Kristen Manning i Nicole Osier, które określają siebie mianem przejętych obywatelek. – To, co robimy, ma na celu to, aby ludzie w tym mieście nie zapomnieli o tym, co się obecnie dzieje – tłumaczyła.

ar

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-20-2018
Koncert Krzysztofa Medyny i Adama Makowicza
07-21-2018
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-21-2018
Dyskoteka w Polskim Centrum im. św. Jana Pawła II w Clearwater
07-21-2018
Kongres 60 milionów – edycja Buffalo
07-21-2018
Turniej tenisa stołowego w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com