Connecticut

poleć serwis drukuj
35-letni ks. Adam...

Młody duchowny z Polski obejmie probostwo Polskiej Narodowej Katolickiej parafii św. Jana Chrzciciela w Manchester

07-04-2018

Parafia św. Jana Chrzciciela w Manchester będzie miała nowego proboszcza. Zostanie nim 35-letni ks. Adam Piekarzewski, który zastąpi obecnego proboszcza, 77-letniego ks. Henryka Smolińskiego.

Ks. Henryk, pochodzący z New Britain, odprawił swoją pierwszą mszę św. w maju 1967 r., w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w New Britain i pracował w różnych parafiach archidiecezji hartfordzkiej przez 17 lat. Przez ostatnie 9 lat pełnił posługę jako proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela (Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego) w Manchester, jednak w związku z jego przejściem na emeryturę obowiązki te przejmie ks. Adam Piekarzewski.

Ks. Adam studiował teologię w seminarium w Jerozolimie. Święcenia diakonatu przyjął w Getsemani (ogrodzie oliwnym, gdzie Jezus modlił się przed swoją męką). Po powrocie do Polski pracował w kilku parafiach na Pomorzu, a następnie udał się do Rzymu, gdzie studiował psychologię. Podczas pobytu w Connecticut zamierza skoncentrować się na pracy z młodzieżą, są też już pierwsze plany zorganizowania pielgrzymki do Ziemi Świętej, podczas której ks. Adam pełniłby rolę przewodnika. 

Cieszę się na jego przyjazd, mam nadzieję, że przyniesie odnowę ducha obecnym parafianom i natchnie nas nową energią, przyciągając do kościoła też młodych ludzi – mówi dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela. Ks. Adam po raz pierwszy mszę św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Manchester odprawi  w niedzielę 15 lipca, o godz. 9:00. – Zapraszamy Polonię z okolic Hartford i New Britain do uczestnictwa w tym nabożeństwie, aby jak najserdeczniej przywitać ks. Adama wraz z żoną Magdą i kilkumiesięcznym synkiem Jasiem – zachęca ks. Henryk.

opr. JS

wróć
~Zofia
2019-01-21 19:22:17
Zgłoś do moderacji
Proszę poczytać sobie trochę w internecie chociażby. Może mieć ksiądz żonę. Polecam poczytać zamiast się dziwić.
~Patrycja
2018-12-31 20:12:04
Zgłoś do moderacji
Ksiądz, który ma żonę ??? :/

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com