Connecticut

poleć serwis drukuj
Pociąg wjechał na...

Nowe połączenie z Hartford, CT do Springfield, MA

07-04-2018

W piątek, 15 czerwca, miało miejsce oficjalne otwarcie nowego połączenia kolejowego między Hartford, CT a Springfield, MA. Na stację kolejową w Hartford wjechały pociągi z New Haven, CT i Springfield, MA, wiozące gości honorowych. Ceremonia rozpoczęła się od przecięcia wstęgi – a w zasadzie od jej przerwania przez wjeżdżający na stację pociąg.

Rozpoczęła się nowa era dla transportu kolejowego w Connecticut! – podkreślił komisarz CTDOT James P. Redeker, witając zgromadzonych na stacji gości honorowych, pracowników Hartford Line oraz mieszkańców. Następnie głos zabierali obecni na uroczystości przedstawiciele, m.in. burmistrz Hartford Luke Bronin, gubernator Connecticut Dan Malloy, senator Richard Blumenthal, reprezentanci John Larson i Richard Neal, główny doradca administracji federalnej ds. transportu kolejowego Juan D. Reyes III i były senator Chris Dodd. W swoich przemówieniach kładli nacisk na historyczne znaczenie tego wydarzenia oraz korzyści płynące z uruchomienia nowego połączenia, wśród których wymieniany był rozwój turystyki, zwiększenie komfortu podróżnych i zaoferowanie im większego wyboru kierunków podróży.

Więcej informacji na temat połączeń oraz biletów i rozkładu jazdy można znaleźć na www.hartfordline.com.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com