Connecticut

poleć serwis drukuj
Nabór kandydatek do...

Zbliża się kolejny casting do konkursu na najpiękniejszą Polkę w Connecticut

07-04-2018

14 lipca br. w willi przy 9 SunnyLadge Street w New Britain odbędzie się kolejny casting do tegorocznej edycji konkursu Miss Polonia Connecticut 2019. Impreza miała odbyć się w czerwcu podczas Dni Polskich w Lake Compounce, ale została przeniesiona na 29 września.

Nie doszło do porozumienia z menadżerami Parku – tłumaczy Bogumiła Gładysz, koordynatorka konkursu. – Po prostu wynajęli garderobę artystom, więc bez tego nie można było przeprowadzić konkursu. Mieliśmy już tam konkurs w 2015 roku i wszystko poszło dobrze. Nawet była wzmianka w książce historycznej o Parku – 2 strony w tym fotografie. Dzięki temu ktoś, kto przeczyta o Parku, dowie się też o naszym konkursie – dodaje.

Nabór kandydatek, jak i kandydatów do konkursu Mister Polonia CT, wciąż jest w toku. – Cały czas szukamy kandydatek. Na razie jest ich już 6, ale chcemy mieć 10. W tym roku po raz pierwszy przeprowadzamy wywiady z dziewczynami, co pomoże nam lepiej je poznać, jak i lepiej zorganizować sam konkurs – mówi pani Bogumiła.

Do konkursu można się zgłaszać elektronicznie e-mailem (misspoloniact@gmail.com) lub przez telefon (nr 960-883-2277). Kandydatki muszą mieć polskie korzenie i być stanu wolnego. Muszą mieć również udokumentowany pobyt w Stanach Zjednoczonych.

Miss Polonia CT 2019 odbędzie się 29 września, a więc na tydzień przed wyborami Miss Polonia USA 2019. – To ostatni możliwy termin, aby zdążyć z wytypowaniem naszej delegacji do Nowego Jorku. Wcześniejsze terminy były niemożliwe, bo dziewczyny są jeszcze na wakacjach albo mają studia na głowie. Ta data będzie dla nich najlepsza. Co do miejsca, cały czas szukamy najlepszej lokalizacji – tłumaczy koordynatorka.

Niewykluczone, że na konkursie pojawi się Andrzej Gołota z żoną, którzy byli jurorami na tym konkursie kilkanaście lat temu. Organizatorzy wysłali im zaproszenie także w tym roku.  

opr. bo

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com