Connecticut

poleć serwis drukuj

Msza prymicyjna ks. Davida Madejskiego w kościele Świętego Krzyża w New Britain

07-04-2018

Ks. David Madejski...
Fot. Marek...
Fot. Marek...
Fot. Marek...
Fot. Marek...
Fot. Marek...
Fot. Marek...
Fot. Marek...
Fot. Marek...

Prymicja to w Kościele katolickim nazwa pierwszej mszy świętej sprawowanej uroczyście przez nowo wyświęconego kapłana. Tradycyjnie prymicja jest sprawowana dzień po święceniach kapłańskich dokonanych przez biskupa.

Tak też było w tym przypadku – 23 czerwca w katedrze w Hartford ks. David Madejski przyjął święcenia kapłańskie, natomiast dzień później, 24 czerwca, o godz. 11:30 w kościele Świętego Krzyża w New Britain odprawił swoją pierwszą mszę świętą. Msza prymicyjna miała niezwykle uroczystą oprawę, a na jej zakończenie młody kapłan udzielił zgromadzonym w świątyni wiernym specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego, które ma rangę błogosławieństwa papieskiego.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com