Connecticut

poleć serwis drukuj
Możliwość zrobienia...

Trzecia „Polska Noc z New Britain Bees” przed nami

07-31-2018

To już po raz trzeci polonijni fani baseballu i mieszkańcy New Britain będą mieli okazję przeżyć prawdziwe sportowe emocje. Wszystko za sprawą trzeciej edycji „Polskiej Nocy z New Britain Bees”, która tym razem odbędzie się 11 sierpnia.

 

Mała polonijna tradycja

To już tradycja, że pierwsze dni drugiego miesiąca wakacji w New Britain upływają pod znakiem polonijnego festiwalu ze sportowym akcentem u podstaw. Stadion miejski ponownie wypełnią kibice New Britain Bees. Tym razem będą oni z zapartym tchem śledzić zmagania swojej drużyny z Lancaster Barnstormers. Mecz będzie jedną z wielu atrakcji przygotowanych na ten wieczór przez organizatorów, a znajdzie się wśród nich także coś dla miłośników dobrej zabawy, tańców, fajerwerków i pysznego jedzenia.

Także najmłodsi fani baseballu nie będą zawiedzeni. Na stadionie tego wieczoru nie zabraknie obecności ukochanych maskotek drużyny New Britain Bees. Oczywiście będzie istniała możliwość zrobienia sobie zdjęcia z polonijnymi pluszakami – smokiem Stanleyem i Pszczółką Mają.

Dobra zabawa i nie tylko

Przypomnijmy, że „Polska Noc z New Britain Bees” jest organizowanym od trzech lat festiwalem polonijnym. Głównym punktem programu jest oczywiście mecz baseballowy, który rozgrywa drużyna New Britain Bees. Towarzyszy mu także wiele innych wydarzeń. Impreza organizowana jest przy współpracy z Polonia Business Association, organizacją skupiającą przedsiębiorców w „Małej Polsce” w New Britain. Celem festiwalu jest nie tylko dostarczenie rozrywki i upowszechnianie baseballu wśród Polonii, ale i promowanie polonijnej kultury.

„Polska Noc z New Britain Bees” odbędzie się 11 sierpnia 2018 r. na New Britain Stadium mieszczącym się przy 230 John Karbonic Way, New Britain. Mecz potrwa od 18:30 do 21:30. Stadion po niedawnej modernizacji jest w stanie pomieścić ponad 6 tysięcy widzów.

Anna Miler

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com