Connecticut

poleć serwis drukuj
Wprowadzenie opłat...

Płatne autostrady pomogą uzdrowić sytuację finansową?

08-01-2018

Komisja ds. Obligacji Stanowych zatwierdziła przyznanie 10 milionów dolarów na zbadanie opłat za przejazdy w Connecticut. Za takim rozwiązaniem zagłosowało sześciu członków komisji, przeciw trzy, a jedna wstrzymała się od głosu.

Gubernator Dannel Malloy naciskał na badania dotyczące tych opłat, pomimo braku wystarczającego wsparcia ze strony Republikanów i Demokratów. Zdaniem skarbnik stanu Denise Nappier powinno zostać przeprowadzone szersze badanie, które przeanalizuje wszystkie zasoby możliwe do wykorzystania przy finansowaniu dróg, a nie tylko badania koncentrujące się na opłatach za przejazd. Stanowy rewident Kevin Lembo zapowiedział, że nie poprze tej propozycji. Jak dodał, to prawodawcy muszą zatwierdzić taki wydatek.

Badania o wartości 10 milionów dolarów miałby przeprowadzić Departament Transportu. Ich rezultatem byłaby ocena opłat za przejazd i ich wpływ na środowisko na kilku autostradach, w tym Interstate 95, Interstate 91 i Interstate 84.

Stanowy Departament Transportu przyjrzałby się również zmniejszeniu lub wyeliminowaniu podatku od gazu i ewentualnym przyznaniu mieszkańcom stanu zniżki lub ulgi podatkowej. Zanim głosowanie zostało zatwierdzone, niektórzy Republikanie powiedzieli, że jeśli badania zostaną zatwierdzone, zawnioskują o przeprowadzenie specjalnej sesji, aby je zatrzymać.

ar

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com