Connecticut

poleć serwis drukuj
Wprowadzenie opłat...

Płatne autostrady pomogą uzdrowić sytuację finansową?

08-01-2018

Komisja ds. Obligacji Stanowych zatwierdziła przyznanie 10 milionów dolarów na zbadanie opłat za przejazdy w Connecticut. Za takim rozwiązaniem zagłosowało sześciu członków komisji, przeciw trzy, a jedna wstrzymała się od głosu.

Gubernator Dannel Malloy naciskał na badania dotyczące tych opłat, pomimo braku wystarczającego wsparcia ze strony Republikanów i Demokratów. Zdaniem skarbnik stanu Denise Nappier powinno zostać przeprowadzone szersze badanie, które przeanalizuje wszystkie zasoby możliwe do wykorzystania przy finansowaniu dróg, a nie tylko badania koncentrujące się na opłatach za przejazd. Stanowy rewident Kevin Lembo zapowiedział, że nie poprze tej propozycji. Jak dodał, to prawodawcy muszą zatwierdzić taki wydatek.

Badania o wartości 10 milionów dolarów miałby przeprowadzić Departament Transportu. Ich rezultatem byłaby ocena opłat za przejazd i ich wpływ na środowisko na kilku autostradach, w tym Interstate 95, Interstate 91 i Interstate 84.

Stanowy Departament Transportu przyjrzałby się również zmniejszeniu lub wyeliminowaniu podatku od gazu i ewentualnym przyznaniu mieszkańcom stanu zniżki lub ulgi podatkowej. Zanim głosowanie zostało zatwierdzone, niektórzy Republikanie powiedzieli, że jeśli badania zostaną zatwierdzone, zawnioskują o przeprowadzenie specjalnej sesji, aby je zatrzymać.

ar

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com