Connecticut

poleć serwis drukuj
W trwającej...

Gospodarka, głupcze!

08-01-2018

W trwającej właśnie kampanii na stanowisko gubernatora Connecticut, wszyscy kandydaci mówią, że najważniejsza jest gospodarka stanu. Connecticut boryka się z wieloma poważnymi problemami. Są to m.in. ujemny wzrost gospodarczy, ubóstwo miejskie, deficyt budżetowy liczony w wielu miliardach dolarów czy ucieczka korporacji do innych stanów.

Która partia i który kandydat zostanie wybrany przez wyborców, aby spróbować rozwiązać te problemy? Tego dowiemy się w dopiero w listopadzie.

Większość ludzi po obu stronach uważa, że Connecticut nie działa – mówi Ned Lamont, kandydat, który ma poparcie Demokratów. Wtóruje mu Republikanin Mark D. Boughton. – Zastanawiające jest, jak i dlaczego zgubiliśmy dobrą drogę, ale niestety taka jest prawda – powiedział.

Mr Lamont – jeden z kandydatów Demokratów, biznesmen z wieloma sukcesami – uważa, że stan nie może sobie pozwolić na dużą obniżkę podatków, ponieważ w przyszłym roku stanie w obliczu jeszcze większego deficytu budżetowego.

Mamy 2-miliardowy deficyt i widać perspektywę tych samych lub nawet niższych dochodów. Startuję przeciwko ludziom, którzy twierdzą, że zlikwidują podatek dochodowy. Oni powiedzą wam to, co chcecie usłyszeć, a ja powiem wam prawdę, która wam się nie spodoba – mówi Lamont.

Innego zdania jest Mr Boughton – burmistrz Danbury przez 9 kadencji. Kandydat Republikanów, aby przyspieszyć wzrost gospodarczy, chce stopniowo likwidować podatek dochodowy. Jako początek problemów Connecticut Boughton wskazuje na wprowadzenie przez stan podatku dochodowego na początku lat 90. ubiegłego wieku.

ar

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com