Connecticut

poleć serwis drukuj
Od lewej: Adrian...

Klub Kultury Polskiej Greater Hartford Inc. ogłosił nazwiska tegorocznych laureatów stypendium im. Jennie Marconi-Javorski

08-01-2018

Stypendiami im. Jennie Marconi-Javorski w tym roku została uhonorowana piątka wybitnych studentów: Adrian Gorczyca, Sara E. Loniewski, Camdyn Pegg, Karolina M. Wlaz i Sylwia Zambrzycka.

Każdy z nich otrzyma 1,000 dolarów. Tegorocznych stypendystów, zarysowując ich dotychczasowe osiągnięcia, przedstawiły współprzewodnicząca komisji stypendialnej Florence Langridge i Wirginia Pudło. Ogłoszenie nazwisk stypendystów miało miejsce jak co roku pod koniec czerwca podczas uroczystej ceremonii w Polskim Domu Narodowym w Hartford.

Adrian Gorczyca, syn Joanny i Mirosława Gorczyca z Wallingford, jesienią planuje studia w dziedzinie informatyki na CCSU. Jest też doskonałym sportowcem – grał w drużynie Junior Varsity Soccer, odnosił również sukcesy w pływaniu i nurkowaniu. Adrian udziela się także społecznie jako wolontariusz. Jest absolwentem Polskiej Sobotniej Szkoły w Hartford, do której uczęszczał przez 8 lat.

Sara E. Loniewski, córka Heleny i Jarosława Loniewskich ze Storrs, jesienią rozpocznie studia na University of Connecticut w Storrs w dziedzinie nauk medycznych, by docelowo skoncentrować się na zaburzeniach mowy. W 2018 r. ukończyła z wyróżnieniem Edwin O. Smith High School in Storrs. Jako wolontariuszka pracowała w Windham Hospital, czynnie uczestniczy też w życiu polonijnym, m.in. w ruchu harcerskim.

Camdyn Pegg jest synem Donny i Davida Pegg z Wallingford. Interesuje się inżynierią architektoniczną i właśnie na takim kierunku jesienią podejmie studia na University of Hartford. W tym roku z wyróżnieniem skończył Mark T. Sheehan High School. W 2017 r. był laureatem nagrody roku przyznawanej przez klub Rotary Youth Citizen. Wraz z grupą ochotników z Wallingford pomagał usuwać skutki huraganu Katrina w Nowym Orleanie. Camdyn jest także uzdolniony muzycznie – gra na altówce i wiolonczeli.

Karolina M. Wlaz jest córką Teresy i Andrzeja Wlaz z Wethersfield. Zakwalifikowała się do wymagającego, sześcioletniego programu Direct Entry Physician Assistant Program na University of Saint Joseph w West Hartford. Karolina jest tegoroczną absolwentką Wethersfield High School. Udziela się w licznych stowarzyszeniach i organizacjach, także w polskim harcerstwie oraz w parafii św. Cyryla i Metodego w Hartford.

Sylwia Zambrzycka to córka Aldony i Waldemara Zambrzyckich z Shelton. Studiuje na University of Connecticut w Storrs psychologię i zamierza po zakończeniu nauki pracować jako terapeutka. Jest jedną z najlepszych studentek, bierze udział w licznych projektach i udziela się jako wolontariuszka. Swoje przywiązanie do polskiego dziedzictwa okazuje uczestnicząc w polonijnych wydarzeniach i np. rekolekcjach organizowanych przez parafię św. Michała Archanioła w Bridgeport.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com