Connecticut

poleć serwis drukuj
Od lewej: Adrian...

Klub Kultury Polskiej Greater Hartford Inc. ogłosił nazwiska tegorocznych laureatów stypendium im. Jennie Marconi-Javorski

08-01-2018

Stypendiami im. Jennie Marconi-Javorski w tym roku została uhonorowana piątka wybitnych studentów: Adrian Gorczyca, Sara E. Loniewski, Camdyn Pegg, Karolina M. Wlaz i Sylwia Zambrzycka.

Każdy z nich otrzyma 1,000 dolarów. Tegorocznych stypendystów, zarysowując ich dotychczasowe osiągnięcia, przedstawiły współprzewodnicząca komisji stypendialnej Florence Langridge i Wirginia Pudło. Ogłoszenie nazwisk stypendystów miało miejsce jak co roku pod koniec czerwca podczas uroczystej ceremonii w Polskim Domu Narodowym w Hartford.

Adrian Gorczyca, syn Joanny i Mirosława Gorczyca z Wallingford, jesienią planuje studia w dziedzinie informatyki na CCSU. Jest też doskonałym sportowcem – grał w drużynie Junior Varsity Soccer, odnosił również sukcesy w pływaniu i nurkowaniu. Adrian udziela się także społecznie jako wolontariusz. Jest absolwentem Polskiej Sobotniej Szkoły w Hartford, do której uczęszczał przez 8 lat.

Sara E. Loniewski, córka Heleny i Jarosława Loniewskich ze Storrs, jesienią rozpocznie studia na University of Connecticut w Storrs w dziedzinie nauk medycznych, by docelowo skoncentrować się na zaburzeniach mowy. W 2018 r. ukończyła z wyróżnieniem Edwin O. Smith High School in Storrs. Jako wolontariuszka pracowała w Windham Hospital, czynnie uczestniczy też w życiu polonijnym, m.in. w ruchu harcerskim.

Camdyn Pegg jest synem Donny i Davida Pegg z Wallingford. Interesuje się inżynierią architektoniczną i właśnie na takim kierunku jesienią podejmie studia na University of Hartford. W tym roku z wyróżnieniem skończył Mark T. Sheehan High School. W 2017 r. był laureatem nagrody roku przyznawanej przez klub Rotary Youth Citizen. Wraz z grupą ochotników z Wallingford pomagał usuwać skutki huraganu Katrina w Nowym Orleanie. Camdyn jest także uzdolniony muzycznie – gra na altówce i wiolonczeli.

Karolina M. Wlaz jest córką Teresy i Andrzeja Wlaz z Wethersfield. Zakwalifikowała się do wymagającego, sześcioletniego programu Direct Entry Physician Assistant Program na University of Saint Joseph w West Hartford. Karolina jest tegoroczną absolwentką Wethersfield High School. Udziela się w licznych stowarzyszeniach i organizacjach, także w polskim harcerstwie oraz w parafii św. Cyryla i Metodego w Hartford.

Sylwia Zambrzycka to córka Aldony i Waldemara Zambrzyckich z Shelton. Studiuje na University of Connecticut w Storrs psychologię i zamierza po zakończeniu nauki pracować jako terapeutka. Jest jedną z najlepszych studentek, bierze udział w licznych projektach i udziela się jako wolontariuszka. Swoje przywiązanie do polskiego dziedzictwa okazuje uczestnicząc w polonijnych wydarzeniach i np. rekolekcjach organizowanych przez parafię św. Michała Archanioła w Bridgeport.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Bostonie

W niedzielę, 21 października, w sali Jana Pawła II w południowym Bostonie odbyły się obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany i przewidywał wiele atrakcji, między innymi występy artystyczne, ciekawe spotkania i pokazy. Organizatorką imprezy była Sylwia Wadach-Kloczkowska. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
10-24-2018
17. Festiwal Filmów Polskich w Elms College w Chicopee
10-25-2018
Wykład Julie Roberts Szczepankiewicz w Bibliotece Publicznej w Chicopee
10-27-2018
Halloween w Klubie Polonez
10-27-2018
Halloween w Parku Piłsudskiego w Holyoke
10-27-2018
Kostiumowa zabawa Halloween w Klubie Polonia, Inc. w St Petersburg
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com