Connecticut

poleć serwis drukuj
Daisy Cocco De...
Adnan Durrani. Fot....
Hesung Chun Koh i...
Stanisław A....

Polska Fundacja uhonoruje zasłużonych imigrantów

08-01-2018

27 września w klubie Aqua Turf w Southington odbędzie się szósta gala rozdania nagród dla zasłużonych dla stanu Connecticut imigrantów. W tym roku cztery wyróżnienia trafią do wyróżniających się obywateli i rodzin z Connecticut, pochodzenia dominikańskiego, pakistańskiego, koreańskiego i polskiego.

W 2018 roku do Galerii Chwały Imigrantów dołączą trzy wybitne osoby i jedna rodzina. Ludzie ci byli pionierami i liderami edukacji, biznesu, dyplomacji i medycyny.

Pierwszą wyróżnioną osobą jest dr Daisy Cocco De Filippis – nauczycielka dominikańskiego pochodzenia, prezes Naugatuck Valley Community College (Waterbury i Danbury), pionier w obszarze studiów dotyczących kobiet z Dominikany.  

Drugim wyróżnionym imigrantem jest Pakistańczyk Adnan Durrani, dyrektor wykonawczy firmy American Halal/Saffron Road Foods w Stamford, znany jako jeden z wiodących światowych przedsiębiorców.

Doceniona została również rodzina Koh z New Haven – znana z olbrzymiego wkładu w dziedziny stosunków międzynarodowych, zdrowia i praw człowieka.

Ostatnim wyróżnionym imigrantem, który w tym roku powiększy Galerię Chwały, jest śp. dr Stanisław A. Milewski – były szef okulistyki w Szpitalu Manchester Memorial, który przeżył okupację hitlerowską Polski podczas II wojny światowej. Stał się wiodącym okulistą, mentorem i był dobrym człowiekiem.

Dzięki tegorocznym wyróżnieniom, liczba osób i rodzin uhonorowanych w istniejącej od 2013 roku Galerii Chwały Imigrantów wzrośnie do 27.

Wyróżnieni w tym roku imigranci to grupa wybitnych osób i członków rodziny, którzy ucieleśniają wytrwałość, bezinteresowność i osiągnięcia, dzięki którym nasz świat stał się lepszym miejscem – mówi Andre Blaszczyński, długoletni profesor ekonomii na Tunxis Community College, współprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Galerii Chwały Imigrantów (Immigrant Heritage Hall of Fame) oraz prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Connecticut.

Ceremonia rozdania wyróżnień jest otwarta dla publiczności. Oprócz uhonorowania każdego z nagrodzonych, podczas wieczoru przemówienie wygłosi profesora Harold Hongju Koh z rodziny Koh, który podzieli się z gośćmi inspirującą historią swojej rodziny. Przedstawiony zostanie również program artystyczny, odzwierciedlający kultury krajów uhonorowanych w tym roku osób.

Bilety w cenie 95 dolarów za osobę, z rabatami na rezerwację stolika 10-osobowego, są dostępne online od 15 czerwca. Dostępnych jest również wiele opcji dla sponsorów, a firmy i organizacje mogą dokonać zakupu stolika. Więcej informacji o wydarzeniu, biletach i sponsoringu można znaleźć na stronie www.immigrantheritage.org.

 

Galeria Chwały Imigrantów to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Connecticut – organizacji non-profit ze statutem 501 (c) 3. Jego celem jest pokazywanie i docenianie różnorodnego etnicznie dziedzictwa stanu Connecticut, wyróżnianie jednostek i instytucji, które stanowią najlepszy przykład dziedzictwa imigrantów i wnoszą ogromny wkład w kulturalny, gospodarczy i obywatelski rozwój stanu, kraju i narodu. Galeria Chwały utrwala to dziedzictwo poprzez publikowanie biografii i historii, a także stara się edukować społeczeństwo o jego znaczeniu dla tożsamości Ameryki oraz o wkładzie imigrantów i ich społeczności.

W planach Galerii Chwały jest ustanowienie instytucji, która będzie promować i publikować badania, wykłady i konferencje na temat dziedzictwa imigracyjnego stanu Connecticut oraz o roli imigracji w amerykańskiej gospodarce i kulturze. Miałaby ona również budować system darowizn od sponsorów i oferować stypendia naukowe w celu wsparcia tych działań.

W zeszłym roku ceremonia wyróżnienia imigrantów odbyła się 4 listopada 2017 roku na Central Connecticut State University. Do Galerii Chwały dołączyli wówczas: Polak Franciszek „Frank” Herzog, Niemiec Rabbi Henry Okolica, Kubanka Bessy Reyna, Włosi: Angelo Tomasso, Sr. i Angelo Tomasso, Jr. oraz Pakistańczyk Mohammad Nawaz Wahla.

Więcej informacji na stronie: www.immigrantheritage.org oraz pod nr tel. (860) 829-1215.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Bostonie

W niedzielę, 21 października, w sali Jana Pawła II w południowym Bostonie odbyły się obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany i przewidywał wiele atrakcji, między innymi występy artystyczne, ciekawe spotkania i pokazy. Organizatorką imprezy była Sylwia Wadach-Kloczkowska. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
10-24-2018
17. Festiwal Filmów Polskich w Elms College w Chicopee
10-25-2018
Wykład Julie Roberts Szczepankiewicz w Bibliotece Publicznej w Chicopee
10-27-2018
Halloween w Klubie Polonez
10-27-2018
Halloween w Parku Piłsudskiego w Holyoke
10-27-2018
Kostiumowa zabawa Halloween w Klubie Polonia, Inc. w St Petersburg
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com