Connecticut

poleć serwis drukuj
Daisy Cocco De...
Adnan Durrani. Fot....
Hesung Chun Koh i...
Stanisław A....

Polska Fundacja uhonoruje zasłużonych imigrantów

08-01-2018

27 września w klubie Aqua Turf w Southington odbędzie się szósta gala rozdania nagród dla zasłużonych dla stanu Connecticut imigrantów. W tym roku cztery wyróżnienia trafią do wyróżniających się obywateli i rodzin z Connecticut, pochodzenia dominikańskiego, pakistańskiego, koreańskiego i polskiego.

W 2018 roku do Galerii Chwały Imigrantów dołączą trzy wybitne osoby i jedna rodzina. Ludzie ci byli pionierami i liderami edukacji, biznesu, dyplomacji i medycyny.

Pierwszą wyróżnioną osobą jest dr Daisy Cocco De Filippis – nauczycielka dominikańskiego pochodzenia, prezes Naugatuck Valley Community College (Waterbury i Danbury), pionier w obszarze studiów dotyczących kobiet z Dominikany.  

Drugim wyróżnionym imigrantem jest Pakistańczyk Adnan Durrani, dyrektor wykonawczy firmy American Halal/Saffron Road Foods w Stamford, znany jako jeden z wiodących światowych przedsiębiorców.

Doceniona została również rodzina Koh z New Haven – znana z olbrzymiego wkładu w dziedziny stosunków międzynarodowych, zdrowia i praw człowieka.

Ostatnim wyróżnionym imigrantem, który w tym roku powiększy Galerię Chwały, jest śp. dr Stanisław A. Milewski – były szef okulistyki w Szpitalu Manchester Memorial, który przeżył okupację hitlerowską Polski podczas II wojny światowej. Stał się wiodącym okulistą, mentorem i był dobrym człowiekiem.

Dzięki tegorocznym wyróżnieniom, liczba osób i rodzin uhonorowanych w istniejącej od 2013 roku Galerii Chwały Imigrantów wzrośnie do 27.

Wyróżnieni w tym roku imigranci to grupa wybitnych osób i członków rodziny, którzy ucieleśniają wytrwałość, bezinteresowność i osiągnięcia, dzięki którym nasz świat stał się lepszym miejscem – mówi Andre Blaszczyński, długoletni profesor ekonomii na Tunxis Community College, współprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Galerii Chwały Imigrantów (Immigrant Heritage Hall of Fame) oraz prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Connecticut.

Ceremonia rozdania wyróżnień jest otwarta dla publiczności. Oprócz uhonorowania każdego z nagrodzonych, podczas wieczoru przemówienie wygłosi profesora Harold Hongju Koh z rodziny Koh, który podzieli się z gośćmi inspirującą historią swojej rodziny. Przedstawiony zostanie również program artystyczny, odzwierciedlający kultury krajów uhonorowanych w tym roku osób.

Bilety w cenie 95 dolarów za osobę, z rabatami na rezerwację stolika 10-osobowego, są dostępne online od 15 czerwca. Dostępnych jest również wiele opcji dla sponsorów, a firmy i organizacje mogą dokonać zakupu stolika. Więcej informacji o wydarzeniu, biletach i sponsoringu można znaleźć na stronie www.immigrantheritage.org.

 

Galeria Chwały Imigrantów to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Connecticut – organizacji non-profit ze statutem 501 (c) 3. Jego celem jest pokazywanie i docenianie różnorodnego etnicznie dziedzictwa stanu Connecticut, wyróżnianie jednostek i instytucji, które stanowią najlepszy przykład dziedzictwa imigrantów i wnoszą ogromny wkład w kulturalny, gospodarczy i obywatelski rozwój stanu, kraju i narodu. Galeria Chwały utrwala to dziedzictwo poprzez publikowanie biografii i historii, a także stara się edukować społeczeństwo o jego znaczeniu dla tożsamości Ameryki oraz o wkładzie imigrantów i ich społeczności.

W planach Galerii Chwały jest ustanowienie instytucji, która będzie promować i publikować badania, wykłady i konferencje na temat dziedzictwa imigracyjnego stanu Connecticut oraz o roli imigracji w amerykańskiej gospodarce i kulturze. Miałaby ona również budować system darowizn od sponsorów i oferować stypendia naukowe w celu wsparcia tych działań.

W zeszłym roku ceremonia wyróżnienia imigrantów odbyła się 4 listopada 2017 roku na Central Connecticut State University. Do Galerii Chwały dołączyli wówczas: Polak Franciszek „Frank” Herzog, Niemiec Rabbi Henry Okolica, Kubanka Bessy Reyna, Włosi: Angelo Tomasso, Sr. i Angelo Tomasso, Jr. oraz Pakistańczyk Mohammad Nawaz Wahla.

Więcej informacji na stronie: www.immigrantheritage.org oraz pod nr tel. (860) 829-1215.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com