Connecticut

poleć serwis drukuj
Steve Obsitnik...

Steve Obsitnik odwiedził „Małą Polskę”

08-02-2018

Steve Obsitnik, jeden z pięciu republikanów startujących na stanowisko gubernatora w sierpniowych prawyborach, odwiedził polską dzielnicę w New Britain w środę 1 sierpnia. Obsitnik jest wnukiem imigrantów z dawnej Czechosłowacji. Dziś jako biznesmen argumentuje, że jego plan wyborczy jest w stanie postawić Connecticut na nogi.

Każdego dnia około 100 osób wyprowadza się z naszego stanu, a przez ostatnich 30 lat przybyło tylko 5,800 miejsc pracy – mówił Steve Obsitnik podczas wizyty w „Małej Polsce”. Steve przedstawił swoją wizję dla Connecticut, która opiera się na zwiększeniu wydajności rządu, utworzeniu przez następnych 8 lat 300,000 miejsc pracy, stworzeniu lepszych warunków dla właścicieli biznesów oraz wzrost gospodarczy o 35 miliardów dolarów. Steve Obsitnik zmierzy się z czterema innymi kandydatami w prawyborach 14 sierpnia.

wem

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com