Connecticut

poleć serwis drukuj
Steve Obsitnik...

Steve Obsitnik odwiedził „Małą Polskę”

08-02-2018

Steve Obsitnik, jeden z pięciu republikanów startujących na stanowisko gubernatora w sierpniowych prawyborach, odwiedził polską dzielnicę w New Britain w środę 1 sierpnia. Obsitnik jest wnukiem imigrantów z dawnej Czechosłowacji. Dziś jako biznesmen argumentuje, że jego plan wyborczy jest w stanie postawić Connecticut na nogi.

Każdego dnia około 100 osób wyprowadza się z naszego stanu, a przez ostatnich 30 lat przybyło tylko 5,800 miejsc pracy – mówił Steve Obsitnik podczas wizyty w „Małej Polsce”. Steve przedstawił swoją wizję dla Connecticut, która opiera się na zwiększeniu wydajności rządu, utworzeniu przez następnych 8 lat 300,000 miejsc pracy, stworzeniu lepszych warunków dla właścicieli biznesów oraz wzrost gospodarczy o 35 miliardów dolarów. Steve Obsitnik zmierzy się z czterema innymi kandydatami w prawyborach 14 sierpnia.

wem

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com