Connecticut

poleć serwis drukuj

Indywidualna wystawa Alany Lawton w Sloper-Wesoly House

09-10-2018

Alana Lawton na tle...
Fot. Marek Kania
Fot. Marek Kania
Fot. Marek Kania
Fot. Marek Kania
Fot. Marek Kania
Fot. Marek Kania
Fot. Marek Kania
Fot. Marek Kania
Fot. Marek Kania
Fot. Marek Kania
Fot. Marek Kania

Artyści zrzeszeni w Polish Society of Artist mają dobry zwyczaj zapraszania twórców spoza swojego kręgu. Dlatego Jerzy Michalski, za namową swojej córki Donaty Sandquist, był promotorem młodej artystki Alany Lawton. Wernisaż jej prac odbył się 11 sierpnia w Sloper-Wesoly House

Alana swój styl malowania opisuje jako połączenie ciemności i komedii. Jest tam science fiction z surrealistycznym zacięciem. Jej celem jest stworzenie zestawienia między dziwnym spektralnym stanem snu a tragiczną pięknością. Osiągnęła bardzo ciekawe rezultaty, próbując oddać to w swoich pracach. W jej obrazach wyróżniają się bardzo ekspresyjne oczy. Jej mistrzem jest, jak twierdzi, Salvador Dali.

Artystka ma bardzo dobry warsztat malarski. Widać w tym rękę jej taty Michaela, który studiował fine art we Francji. Pod jego kierunkiem jej zamiłowanie do sztuki rozwinęło się już w bardzo młodym wieku i zadecydowało o wyborze zawodu. Artystka maluje w swoim studio w Massachusetts. Jest również właścicielką studia tatuażu w Glastonbury, Connecticut.

Alana jest dopiero na początku swojej drogi artystycznej, a już ma wypracowany swój styl. To pozwala mieć nadzieję, że czeka ją sukces artystyczny i komercyjny. Ten drugi wymaga jednak dużo pracy nad promocją siebie i własnej twórczości. Trzeba usilnie zabiegać o wystawy swoich prac w galeriach Bostonu i Nowego Jorku. Być może wernisaż w Sloper-Wesoly House będzie pierwszym krokiem w tym kierunku.

Alana jest w jednej czwartej Polką. Bardzo kocha swoją polską babcię, która, jak wspomina artystka, w dzieciństwie rozpuszczała ją niemiłosiernie i uczyła polskich smaków.

Na wystawie pojawiło się dużo publiczności. Spora część po raz pierwszy. Widzom bardzo podobała się formuła wernisażu, chwalili wnętrza wystawowe jako bardziej naturalne niż w galeriach. Za przyszłość młodej artystki trzymamy kciuki. Powodzenia, Alana!

MCK

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com