Connecticut

poleć serwis drukuj
Z 401 uczniów...

Gościnne szkoły Connecticut

09-11-2018

Rzecznik stanowej agencji oświaty poinformował, że spośród 2043 uczniów – głównie z Puerto Rico i kilku innych regionów zniszczonych przez huragan Maria – którzy zapisali się do szkół w Connecticut w minionym roku szkolnym, w czerwcu wciąż uczyło się tu 1,734 z nich. Stanowi urzędnicy nie są pewni, ile osób zapisało się w tym roku.

Rzecznik prasowy okręgu w Hartford John Fergus powiedział, że w czerwcu z 401 uczniów przesiedlonych z powodu huraganów i zapisanych do szkół w tym roku pozostało tu 270.

Aby pokryć ubiegłoroczne koszty edukacji tych uczniów, z których wielu potrzebuje pomocy w nauce języka angielskiego i poradzeniu sobie po traumie, okręg ma otrzymać 2.2 miliona dolarów dofinansowania z federalnej rezerwy.

Na konferencji prasowej Madeline Negron – dyrektor naukowy w Hartford – powiedziała, że rzeczywisty wydatek na edukację przesiedlonych uczniów w zeszłym roku wyniósł 3.1 miliona dolarów. Władze dystryktu oczekują, że z dodatkowych funduszy stanowych dostaną około 500 tys. dolarów na ich pokrycie.

Jesteśmy wdzięczni za pieniądze, które do nas dojdą – powiedziała Negron po konferencji prasowej w Hiszpańskiej Radzie Zdrowia w Hartford. – To nam pomoże. Ale wiemy, że potrzeba więcej. Nadal mamy dzieci, o które musimy zadbać i chętnie to zrobimy, ale byłoby miło, gdyby rząd federalny przyjrzał się bliżej formule, którą wymyślili – dodała.

ar

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com