Connecticut

poleć serwis drukuj
Gala konkursowa...

Która z dziewcząt zdobędzie tytuł Miss Polonia Connecticut 2019?

09-12-2018

Piękna przygoda, a może początek wspaniałej kariery? Przed taką szansą staną dziewczyny, które zdecydowały się na udział w konkursie Miss Polonia Connecticut 2019. Gala konkursu Miss & Mister Polonia CT odbędzie się w sobotę, 29 września, w eleganckiej sali bankietowej restauracji Bałtyk w Berlin, CT.

O tytuł najpiękniejszej Polki w stanie Connecticut powalczy w tym roku 10 kandydatek: Johanna Croston z Yalesville, Sarah Chlodnicki z Redding, Nicole Karlikowski ze Stamford, Edyta Kobus z Hartford, Julia Piasecki Taylor z Newington, Beata Palosz ze Stamford, Addison Davis z Bristol, Arleta Kostrzewa z New Britain, Angelica Boguska ze Stamford oraz Aleksandra Talarczyk z Wethersfield.

Podczas konkursu dziewczęta zaprezentują się w sukniach koktajlowych, wieczorowych, a także w strojach kąpielowych oraz będą odpowiadać na pytania zadane przez jury.

Gala rozpocznie się o godz. 18:00. O godz. 18:30 podany zostanie „królewski” obiad. Po części konkursowej przewidziane są występy artystyczne oraz zabawa taneczna. Program artystyczny będzie nawiązywał do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie swoim występem uświetni Zespół Pieśni i Tańca Polanie z Bridgeport. Członkowie zespołu na początku gali wykonają tradycyjnego polskiego poloneza, oczywiście w ludowych, przepięknych strojach narodowych. W nich też będą witać gości. Zatańczą również w przerwach konkursu, gdy kandydatki będą się przebierać. Po koronacji o muzykę do tańca zadba duet DJ John & Scott.

Wśród gości honorowych, którzy zapowiedzieli swoje przybycie, jest Miss Polonia World Karolina Placzek, Mrs. Polonia USA Kasia Roginska, Miss Polonia CT 2018 Nicole Janusz i Mister Polonia CT 2018 Radek Przygodzki.

Miss i Mister Polonia reprezentują przez cały rok polonijną społeczność stanu Connecticut. Są zapraszani na różne uroczystości, obchody, ciekawe wydarzenia – nie tylko polonijne. Ponadto dziewczyna, która wygra wybory stanowe, reprezentować będzie Connecticut w wyborach ogólnokrajowych, które odbędą się w październiku w Nowym Jorku. Ma również szansę ubiegać się o tytuł Miss Polonia Świata.

Więcej informacji o gali konkursowej oraz rezerwacje biletów (w cenie $65) pod numerem tel. 860-883-2277 (Bogumiła Gładysz) lub .

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com