Connecticut

poleć serwis drukuj
Na Polance spotkało...

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain

10-10-2018

Choć Polonijny Dzień Dwujęzyczności przypada w październiku, to w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain świętowano już we wrześniu. Obchody połączono z tradycyjnym ogniskiem organizowanym dla klas 3-6, dlatego w sobotę, 29 września, uczniowie i nauczyciele spotkali się na Polance Sokołów w New Britain. W spotkaniu uczestniczyli też goście z Polskiej Szkoły Sobotniej im. bł. ks. J. Popiełuszki z Derby. W sumie na Polance spotkało się 220 uczniów ze szkoły w New Britain i 14 z Derby. Towarzyszyło im grono kilkudziesięciu nauczycieli i rodziców.

Dzień obfitował w atrakcje. Uczniowie mieli okazję wziąć udział aż w 24 różnych konkurencjach (m.in. gry planszowe, zagadki, zawody sportowe, tor przeszkód itd.), zdobywając kolejne pieczątki w swoich „paszportach”. Oprócz tego zadbano też o inne rozrywki: odbyła się loteria fantowa, były pianki pieczone na ognisku, a skoro ognisko, to oczywiście nie mogło się obyć bez wspólnego śpiewania.

Na stronie szkoły www.szkolajp.com podane są nazwiska zwycięzców poszczególnych konkurencji, jednak, jak relacjonuje Renata Senenko, „wszyscy jesteśmy zwycięzcami, bo potrafiliśmy świetnie się bawić i miło spędzić czas w gronie przyjaciół. W dodatku jesteśmy zwycięzcami dwujęzycznymi, a to już nie takie proste do osiągnięcia! Gratulujemy więc wszystkim uczestnikom tegorocznego ogniska! Mamy nadzieję, że następnym razem spotkamy się w jeszcze większym gronie. Do zobaczenia za rok!”.

opr. JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,987.html

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com