Connecticut

poleć serwis drukuj

Ulica Paula Manaforta w New Britain na razie zachowa swoją nazwę

10-11-2018

Burmistrz New Britain zatrzymała zmianę nazwę ulicy, która honorowała ojca Paula Manaforta – Paula Manaforta Seniora – byłego burmistrza New Britain w latach 1965-71. Republikanka Erin Stewart zawetowała tę propozycję, oskarżając lokalnych Demokratów o próbę „zdobycia tanich punktów politycznych” oraz „wymyślania i pisania historii na nowo”.

Przywódca większości we Wspólnej Radzie, Carlo Carlozzi Jr., powiedział w wywiadzie dla CBS News, że Demokrata Danielle Garrand spróbuje ominąć weto Stewart jeszcze w tym miesiącu. Jak mówi, istnieje obawa, że taka nazwa ulicy „wprowadza miasto w zakłopotanie”.

Jeżeli upiera się przy tej nazwie Paula Manaforta, niech Bóg ją błogosławi. Ja chcę zrobić to, co jest dobre dla społeczności – powiedział Carlozzi Garrandowi, nim Stewart zawetowała rezolucję.

Jak podała CBS News, Demokraci chcą nadać tej ulicy imię afroamerykańskiego XIX-wiecznego nauczyciela i dyplomaty Ebenezera Bassetta – pierwszego absolwenta Central Connecticut State University pochodzenia afrykańskiego.

W ostatnim czasie Stewart zmieniła nazwę ulicy z Paul Manafort Drive na Paul Manafort Sr. Drive, aby doprecyzować, że odnosi się ona do trzykrotnego burmistrza New Britain, a nie jego syna – byłego przewodniczącego kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, który został skazany za przestępstwa finansowe i zaakceptował umowę o współpracy ze specjalnym prawnikiem Robertem Muellerem.

ar

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com