Connecticut

poleć serwis drukuj
Większe...

Sektor opieki zdrowotnej tworzy nowe miejsca pracy w Connecticut

10-11-2018

Nowy raport Departamentu Pracy podkreśla solidną perspektywę sektora opieki zdrowotnej. Przewiduje, że w okresie od 2016 do 2026 roku powstanie w nim około 21,200 miejsc pracy, co jest największym prognozowanym wzrostem spośród wszystkich branż w tym okresie. Pracownicy służby zdrowia, w tym władze szpitali w regionie, potwierdzają, że są one gotowe do zwiększenia zatrudnienia. Wzrost ten napędzany jest faktem, że społeczeństwo się starzeje, a napięty rynek pracy zwiększa wyzwanie wypełnienia dodatkowych miejsc pracy.

Odpowiadamy na potrzeby pacjentów w zakresie opieki – mówi Melissa Turner, wiceprezes ds. pozyskiwania talentów w Yale New Haven Health System, który obejmuje szpitale w Bridgeport, Greenwich i Yale New Haven. – Nadążanie za badaniami i technologią wymaga większej opieki podstawowej i oferowania usług specjalistycznych. Wzmacniamy także usługi ambulatoryjne i optymalizujemy dalsze możliwości uzyskania wysokiej jakości opieki dostępnej dla pacjentów – dodaje.

W latach 2016-2026 zapotrzebowanie na usługi opieki zdrowotnej i pomocy społecznej spowoduje utworzenie prawie 4 milionów miejsc pracy, co stanowi 35 procent prognozowanego ogólnego wzrostu zatrudnienia w USA o 11.5 miliona miejsc – wynika z badania Departamentu Pracy. W stanie Connecticut ma powstać około 21,200 nowych miejsc pracy w branży opieki zdrowotnej – tyle samo co w przemyśle w latach 2006-2016. Ma to stanowić 22 procent wszystkich nowych miejsc pracy w stanie w następnej dekadzie.

ar

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com