Connecticut

poleć serwis drukuj
27 września br. w...

Galeria Chwały Zasłużonych Imigrantów powiększyła się do 27 osób

10-11-2018

W czwartek 27 września br. w klubie Aqua Turf w Southington Polsko-Amerykańska Fundacja Connecticut nagrodziła czworo zasłużonych dla stanu imigrantów.

Do Galerii Chwały Imigrantów dołączyli: dr Daisy Cocco De Filippis – uczona dominikańskiego pochodzenia, pionierka rozwoju edukacji i lider badań dotyczących dominikańskich kobiet; Adnan Durrani – jeden z czołowych światowych przedsiębiorców pochodzenia pakistańskiego, dyrektor wykonawczy amerykańskiej firmy Halal/Saffron Road Foods w Stamford; rodzina Koh pochodzenia południowokoreańskiego, która wniosła ogromny wkład w dziedzinie stosunków międzynarodowych, zdrowia i praw człowieka; oraz pośmiertnie dr Stanisław A. Milewski – Polak, który jako pierwszy przeprowadził zabieg usunięcia zaćmy w rejonie Hartford.

opr. bo


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,989.html; www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,990.html

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com