Connecticut

poleć serwis drukuj
Festiwal ukazuje...

5. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Ansonii

10-11-2018

W sobotę, 6 października, w Warsaw Park w Ansonii odbyła się piąta edycja wielokulturowej imprezy organizowanej przez zespół „Polanie” z Bridgeport.

Tego dnia do Ansonii przyjechały różne zespoły folklorystyczne tworzone przez emigrantów z całego Connecticut, które widzom zaprezentowały swoje ludowe tańce, stroje i piosenki. Przez licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się: Grupa Tarpukuy of Peruwian-Americans, Filippine group, Ukrainian Singers Lubomyr Chermak, solistka Natalie Korenovsky, zespół Słowianie ze Stamford i gospodarze festiwalu – Zespół Pieśni i Tańca „Polanie” z Bridgeport. Część artystyczną festiwalu poprowadzili Ewelina Lipiec i Andrzej Błaszczyński – prezes Polskiej Fundacji w Connecticut.

Gościem specjalnym festiwalu była Nicole Karlikowski, niedawno wybrana Miss Polonia Connecticut 2019, która przy okazji tego wydarzenia zaapelowała do rodziców, aby uczyli swoje pociechy języka polskiego.

Od wielu lat zespół „Polanie” jest wspierany przez różne kluby motocyklowe, których udział w festiwalu stał się już tradycją. Również tym razem nie zabrakło członków klubu motocyklowego „Husaria”.

Festiwal rozpoczął się wielką paradą narodów. Kolejne zespoły, schodząc z zielonego wzgórza, maszerowały w kierunku sceny, gdzie miała miejsce oficjalna prezentacja poszczególnych zespołów tanecznych.

Piękna polska atmosfera sprawia, że serce się raduje. Takich imprez powinno być więcej, bo łączą nie tylko społeczność polską, ale także inne nacje, które mieszkają na ziemi amerykańskiej. Bardzo ważne jest to, aby wspierać takie imprezy swoją obecnością, bo tylko razem można coś zrobić.

Magdalena Kalkowska, opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,991.html

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com