Connecticut

poleć serwis drukuj
Festiwal ukazuje...

5. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Ansonii

10-11-2018

W sobotę, 6 października, w Warsaw Park w Ansonii odbyła się piąta edycja wielokulturowej imprezy organizowanej przez zespół „Polanie” z Bridgeport.

Tego dnia do Ansonii przyjechały różne zespoły folklorystyczne tworzone przez emigrantów z całego Connecticut, które widzom zaprezentowały swoje ludowe tańce, stroje i piosenki. Przez licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się: Grupa Tarpukuy of Peruwian-Americans, Filippine group, Ukrainian Singers Lubomyr Chermak, solistka Natalie Korenovsky, zespół Słowianie ze Stamford i gospodarze festiwalu – Zespół Pieśni i Tańca „Polanie” z Bridgeport. Część artystyczną festiwalu poprowadzili Ewelina Lipiec i Andrzej Błaszczyński – prezes Polskiej Fundacji w Connecticut.

Gościem specjalnym festiwalu była Nicole Karlikowski, niedawno wybrana Miss Polonia Connecticut 2019, która przy okazji tego wydarzenia zaapelowała do rodziców, aby uczyli swoje pociechy języka polskiego.

Od wielu lat zespół „Polanie” jest wspierany przez różne kluby motocyklowe, których udział w festiwalu stał się już tradycją. Również tym razem nie zabrakło członków klubu motocyklowego „Husaria”.

Festiwal rozpoczął się wielką paradą narodów. Kolejne zespoły, schodząc z zielonego wzgórza, maszerowały w kierunku sceny, gdzie miała miejsce oficjalna prezentacja poszczególnych zespołów tanecznych.

Piękna polska atmosfera sprawia, że serce się raduje. Takich imprez powinno być więcej, bo łączą nie tylko społeczność polską, ale także inne nacje, które mieszkają na ziemi amerykańskiej. Bardzo ważne jest to, aby wspierać takie imprezy swoją obecnością, bo tylko razem można coś zrobić.

Magdalena Kalkowska, opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,991.html

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com