Connecticut

poleć serwis drukuj

Agnieszka Frączek w Polskiej Szkole Sobotniej im. A. Mickiewicza w Stamford

11-03-2018

Fot. Archiwum PSS...
Fot. Archiwum PSS...
Fot. Archiwum PSS...

W sobotę, 27 października, Polską Szkołę Sobotnią im. Adama Mickiewicza w Stamford odwiedziła Agnieszka Frączek – językoznawca, adiunkt Uniwersytetu Warszawskiego.

Pani Agnieszka specjalizuje się w dziedzinie leksykologii i leksykografii, jest autorką kilkudziesięciu prac z dziedziny językoznawstwa oraz autorką poezji dziecięcej. To właśnie wierszom dla dzieci, w których promuje poprawną polszczyznę, zawdzięcza swoją popularność. Po spotkaniu można było kupić książki dla dzieci autorstwa gościa i dostać autograf.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Niepodległościowa gala w Centrum Parafialnym św. Stanisława Kostki w Woonsocket

10 listopada w parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket odbyła się gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Lokalna Polonia zebrała się na pięknie udekorowanej na tę okoliczność w polskich barwach narodowych sali. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com