Connecticut

poleć serwis drukuj

Pasowanie na ucznia w Szkole Języka Polskiego w New Britain

11-03-2018

W tym roku do grona...
Fot. Roman Celi
Fot. Roman Celi
Fot. Roman Celi
Fot. Roman Celi
Fot. Roman Celi
Fot. Roman Celi
Fot. Roman Celi
Fot. Roman Celi
Fot. Roman Celi
Fot. Roman Celi
Fot. Roman Celi

W sobotę, 27 października, w audytorium szkoły NBHS odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W tym roku do grona uczniów Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain dołączyło 84 pierwszoklasistów oraz 12 starszych uczniów, którzy również zostali podczas sobotniej ceremonii pasowani.

Uroczystość rozpoczęła się od występu artystycznego dzieci z klas zerowych, dedykowanego pierwszakom. Niespodziankę przygotowano także dla jednej z nauczycielek, Urszuli Niemczyckiej, która może się pochwalić już 25-letnim stażem nauczania w polskiej szkole w New Britain. Następnie na salę wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymny: polski i amerykański. Po hymnach krokiem poloneza na scenę wmaszerowali bohaterowie dnia – pierwszoklasiści. „Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – ślubowali uczniowie, po czym dyrektor Elżbieta Złotnik przystąpiła do ceremonii pasowania dzieci na uczniów.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com