Connecticut

poleć serwis drukuj

Chrześcijańska alternatywa dla Halloween w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport

11-03-2018

Fot. Archiwum E....
Fot. Archiwum E....
Fot. Archiwum E....

31 października amerykańskie ulice zapełniają się przebranymi dziećmi, pukającymi do drzwi domów ze słowami „cukierek albo psikus”. Kościół katolicki jednak coraz bardziej stara się zwrócić uwagę wiernych na zagrożenia, jakie są związane z halloweenową tradycją, ale jednocześnie nikt nie chce pozbawiać dzieci okazji do zabawy… Stąd różne propozycje alternatywnych zabaw i spotkań, zgodnych z duchem chrześcijaństwa.

Również w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport postanowiono zorganizować specjalną mszę świętą, na którą dzieci przyszły przebrane za świętych lub aniołki. Najmłodsi razem z proboszczem prowadzili kazanie, nie mogło też zabraknąć radosnego śpiewania. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodkości. – To był dzień pod hasłem „nie czcij dyni, przyjdź do świątyni”. Była to inicjatywa naszego nowego proboszcza, o. Norberta Siwińskiego, która moim zdaniem wyszła super. Dzieciakom bardzo się podobało! – opowiada Edyta Kułak, a uśmiechnięte twarze dzieci na zdjęciach potwierdzają te słowa.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com