Connecticut

poleć serwis drukuj

Dzień Patrona i wystawa IPN „Ojcowie Niepodległości” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby

11-03-2018

Fot. Archiwum PSS...
Fot. Archiwum PSS...
Fot. Archiwum PSS...
Fot. Archiwum PSS...
Fot. Archiwum PSS...
Fot. Archiwum PSS...

W sobotę, 27 października, w Polskiej Szkole Sobotniej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki świętowano Dzień Patrona. Z tej okazji odbyła się okolicznościowa akademia, podczas której uczniowie przypomnieli wszystkim sylwetkę księdza Jerzego oraz jego zasługi. Ks. Popiełuszko był kapelanem warszawskiej „Solidarności”, obrońcą praw człowieka w PRL. 19 października 1984 r. został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. 8 lat temu został ogłoszony błogosławionym, jako męczennik Kościoła katolickiego. Pośmiertnie odznaczony został Orderem Orła Białego.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu szkolnej społeczności była wystawa IPN „Ojcowie Niepodległości”, która zawitała do polskiej szkoły w Derby w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Była to okazja, aby przybliżyć uczniom postaci wielkich Polaków, którym zawdzięczamy niepodległość.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com