Connecticut

poleć serwis drukuj

Polski bokser Adam „Baby Face” Kownacki odwiedził New Britain

11-08-2018

Mecenas Adrian...

W niedzielę, 4 listopada, w placówce weterańskiej Haller Post #111 w New Britain miało miejsce spotkanie z bokserem wagi ciężkiej – Adamem Kownackim. Wcześniej polski bokser został ugoszczony smacznym obiadem przez właścicieli restauracji Belvedere.

Gdy tylko niecodzienny gość przekroczył próg placówki, powitały go ogromne brawa. W krótkich słowach zebranych na sali przywitał Robert Iwanicki. Adam Kownacki przybył na spotkanie z żoną i braćmi, towarzyszyli mu także kuzyni z New Britain: Jan Niebrzydowski z małżonką oraz córką Ewą i synem Robertem. Pan Jan na wstępie opowiedział historię rodziny Kownackich, sięgającą XV w. Następnie Adam opowiedział o tym, jak zrodziła się jego bokserska pasja. Spotkanie zwieńczyła loteria fantowa, a potem każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z polskim bokserem oraz nabyć koszulkę z jego autografem. Na zakończenie spotkania adwokat Adrian Baron wręczył mu pamiątkową statuetkę przedstawiającą polskiego husarza, a od Andrzeja Ziemaka, pomysłodawcy całego wydarzenia, otrzymał podarunek finansowy. Adam Kownacki podziękował serdecznie za gościnę i ciepłe przyjęcie, a wspomniany podarunek finansowy przekazał na poczet przyszłorocznego Festiwalu Małej Polski, który odbędzie się w kwietniu 2019 r.

Robert Iwanicki, opr. JS


Adam Kownacki stoczył dotychczas 18 walk, w tym 14 wygrał przez nokaut, a 4 walki – na punkty. To wielki sukces w wadze ciężkiej. Obecnie, mając zaledwie 29 lat, zajmuje 10. miejsce w światowych rankingach. Choć posiada doskonałe predyspozycje fizyczne do tego sportu, to swojej sympatycznej twarzy, na której bardzo często gości uśmiech, zawdzięcza przydomek „Baby Face”. Na stałe mieszka na Greenpoincie, w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn.


Sponsorzy, którzy przyczynili się swoją hojnością do godnego ugoszczenia boksera: Placówka Haller Post, Belvedere Cafe&Restaurant, Zieleniak Deli-Green Grocery, Rafał Jewelry, One Travel, Discout Package Store, Qvo Vadis – Księgarnia, Gazeta „Mała Polska”, Polski Express, Podorowsky, Thomson&Baron.

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com