Connecticut

poleć serwis drukuj
Z inicjatywy Teatru...

Bal na cześć Marszałka w Klubie Pułaskiego w New Britain

12-04-2018

W sobotę 24 listopada br. Teatr Wyobraźni Novum zaproponował zabawę inną niż wszystkie. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizował „Bal na cześć Marszałka”.

Do Klubu Pułaskiego w New Britain przybyli goście w strojach nawiązujących do roku 1918, aby uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości na wesoło. Wieczór rozpoczął się od wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych takich jak: „Legiony”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Oto dziś dzień krwi i chwały” itp.

Następnie wszyscy zjedli smaczny obiad zaserwowany przez restaurację Belvedere. Po deserach i kawie do tańca zachęcił wodzirej Andrzej Borkowski oraz wokalistki „Boskiego Trio”, działającego pod egidą Teatru. Dorota Kościuk-Borkowski, Ewa Badowski i Joanna Bogacki rozpoczęły utworem „Józek, nie daruję ci tej nocy” wspólną zabawę, a Józef Piłsudski faktycznie spoglądał na rozbawione towarzystwo z obrazu wypożyczonego na tę imprezę od Szkoły Języka Polskiego w New Britain, autorstwa Magdaleny Miętus-Gawrońskiej.

Dalszą część zabawy poprowadziła znana i lubiana DJ Victoria – Victoria Borkowski, a jedną z atrakcji była loteria fantowa z nagrodami ufundowanymi przez samych artystów Teatru. Nie zabrakło również wspólnego toastu na cześć marszałka Piłsudskiego oraz pamiątkowego zdjęcia! Przez cały wieczór wszyscy chętnie pozowali do zdjęć przy torcie z okazji 100-lecia, słynnej Kasztance oraz Marszałku.

Roztańczeni goście bawili się fantastycznie, wspominając rodzinny kraj i tańcząc przy polskich przebojach. Udowodnili tym samym, że cieszymy się nadal z historycznego odzyskania niepodległości! Sto lat, Polsko!

Kinga Kościuk-Sejdor


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1033.html

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com