Connecticut

poleć serwis drukuj
Lubomir Wojciech...

Ostatnie pożegnanie Lubomira Tomaszewskiego

12-06-2018

Podczas burzy śnieżnej w czwartek, 15 listopada 2018 r. cichutko odszedł od nas ukochany mąż i ojciec – Lubomir Wojciech Tomaszewski.

Studiował inżynierię i architekturę, ale serce ciągnęło go do sztuki. Ukończył więc Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i w okresie nieprzychylnych warunków politycznych w Polsce pracował jako designer w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, gdzie stworzył wiele niezapomnianych projektów.

W 1966 wyemigrował do USA, gdzie pracował jako profesor (a po przejściu na emeryturę dostał tytuł professor emeritus) na Uniwersytecie w Bridgeport, CT. Równolegle rozwijał swoją sztukę rzeźbiarską i malarską. Był mentorem wielu utalentowanych artystów i designerów. Jego nowatorskie rozwiązania we wzornictwie, rzeźbie i malarstwie były inspiracją dla wielu. Był człowiekiem niezwykle prawym, o wielkim sercu i talencie. Bardzo będzie go brak tym, których życie dotknął.

Niech odpoczywa w pokoju po tak bujnym i pracowitym twórczym życiu.

Żona Krystyna, córki: Dorota Tomaszewska, Christine Kofman, zięć Michael Kofman oraz siostrzenica Grażyna Młynarczyk z mężem Grzegorzem.

* * *

Artysta mieszkał w Connecticut. 26 listopada w kościele Notre Dame of Easton Church w Easton, CT odprawiona została msza żałobna, podczas której rodzina i przyjaciele pożegnali zmarłego.

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com