Connecticut

poleć serwis drukuj
Frekwencja w całym...

Frekwencja w całym stanie Connecticut w tegorocznych wyborach sięgnęła 65.2 procent

12-06-2018

W całym kraju nastąpił znaczny skok udziału Latynosów w wyborach uzupełniających. Najprawdopodobniej tak było także w Connecticut. Latynosi od lat mają duży potencjał, by stać się potężnym blokiem wyborców. Ale ich nieobecność przy urnach w dotychczasowych wyborach ograniczało ich polityczne wpływy.

Jednak w tegorocznych wyborach uzupełniających Latynosi pomogli wygrać Demokratom w wyborach senatorskich w Nevadzie i Arizonie. Frekwencja mocno wzrosła w latynoskich dzielnicach w Teksasie, a także w Kalifornii, na Florydzie czy w Nowym Jorku. W następnym Kongresie będzie aż 43 przedstawicieli Latynosów. To rekord.

W Connecticut dokładny udział Latynosów w głosowaniu wskazać jest znacznie trudniej. Analiza przeprowadzona przez Connecticut Mirror wykazała, że stanowe miasta i miasteczka, w którym Latynosi stanowią 25 lub więcej procent populacji, zanotowały znaczny wzrost frekwencji.

W niektórych z tych miast, w tym Meriden, Ansonii, Stamford, Norwalk, Danbury, New Haven, New London, Windham i Waterbury, wzrost ten przekroczył średni wzrost frekwencji wyborczej w całym stanie.

Frekwencja w całym stanie w wyborach w 2014 roku wyniosła 55.6 procent, zaś w tegorocznych 65.2 procent. Przykładowo w New Haven wyniosła 38.3 procent w 2014 roku i 58 procent w 2018 roku. Co ciekawe, w amerykańskim spisie powszechnym prawie 30 procent mieszkańców miasta określiło się jako Latynosi lub osoby pochodzenia południowoamerykańskiego.

Wielu z ponad 540 tysięcy Latynosów w Connecticut zamieszkuje w większych miastach, które historycznie notowały niższą frekwencję. – Ludzie w miastach są na ogół mniej zakorzenieni, co prowadzi do obniżenia liczby głosów – powiedział Gabe Rosenberg, rzecznik sekretarza stanu w Connecticut.

Jednak różnica między większymi a mniejszymi miastami, które mają większą frekwencję, zmniejszyła się. – Latynosi zauważyli, że stawka jest duża, więc poszli do urn – powiedziała Marie Bertrand, prezeska Stowarzyszenia Adwokatów Latynoskich w Connecticut.

Pod względem pochodzenia, w tegorocznych wyborach uzupełniających do głosowania uprawnionych było rekordowe 29 milionów Latynosów – podało Pew Research Center. Wstępne dane sugerują, że nastąpił znaczny wzrost ich udziału w głosowaniu.

ar

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com