Connecticut

poleć serwis drukuj
Największa...

Festiwal „Małej Polski” w nowym terminie

12-20-2018

Organizatorzy dorocznego festiwalu „Małej Polski”, który przyciąga do New Britain aż do 20,000 uczestników, zmienili termin imprezy z końca kwietnia na początek czerwca. Tradycyjnie festiwal odbywał się zawsze w ostatnią niedzielę kwietnia.

Kolejna edycja festiwalu odbędzie się jednak 2 czerwca 2019 r. W poprzednich latach wiele razy zastanawiano się nad zmianą kwietniowego terminu. – Festiwal odbywa się na zewnątrz, a pogoda pod koniec kwietnia bywa różna – tłumaczy Adrian Baron, prezes Polonia Business Association (PBA), głównego organizatora festiwalu. Wg Adriana Barona, sugestie, aby przesunąć festiwal na maj bądź czerwiec, padały często ze strony uczestników. – Nowy termin daje nam też więcej czasu, aby się przygotować do przyszłorocznej edycji festiwalu, która, mam nadzieję, będzie jeszcze większa niż poprzednie – dodaje prezes PBA.

Szczegóły dotyczące festiwalu będą ustalane na cyklicznych spotkaniach organizacyjnych, o których będziemy informować na bieżąco na łamach „Białego Orła” i na portalu.

wem

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com