Connecticut

poleć serwis drukuj
Korytarze i salę...

Zabawa choinkowa dla dzieci w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain

02-04-2019

W ostatnią sobotę stycznia mury Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain wypełniły się śmiechem, gwarem i muzyką. Korytarze i salę gimnastyczną opanowały barwne korowody małych przebierańców. Jak co roku klasy młodsze uczestniczyły w zabawie karnawałowej. W kolorowym tłumie można było spotkać królewny, wróżki, policjantów, strażaków, rycerzy, supermenów, różne zwierzątka oraz inne niezliczone postacie z bajek i gier.

Zabawa była wyśmienita i pełna atrakcji. Dzieci odwiedzały kolejne stacje, gdzie uczestniczyły w różnych zajęciach i zabawach. Wiele radości sprawił klaun, który rozśmieszał dzieci, uczył ich czarów, magicznych słów i pokazywał ciekawe sztuczki. Na kolejnym przystanku można było dostać wodny tatuaż, a mamy-artystki malowały pięknie wszystkie buźki. Nie zabrakło kolorowania, malowania, nawlekania koralików oraz budowania wież z papierowych kubków. Były też wyścigi w workach, z woreczkiem na głowie i z jajkiem. Nie obyło się bez bitwy na papierowe kule, w której wzięli udział również nauczyciele i rodzice – opowiada Urszula Niemczycka. W przerwie, aby nie zabrakło energii i sił do dalszej zabawy, rodzice przygotowali pyszny poczęstunek.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1065.html

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com