Connecticut

poleć serwis drukuj
Darek Barcikowski –...

Pierścień Stulecia Niepodległości RP dla Darka Barcikowskiego

02-10-2019

Pierścień Stulecia Niepodległości RP to projekt realizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Honorowane nim będą osoby zasłużone dla bezpieczeństwa kraju, wnoszące istotny wkład dla dobra publicznego, rozwoju gospodarki oraz wizerunku naszej ojczyzny. To wyraz szacunku, wdzięczności, a zarazem symbol uznania dla ich patriotycznej postawy.

Do tej pory Pierścień Stulecia Niepodległości RP otrzymali m.in. były wicepremier dr Janusz Steinhoff, abp Sławoj Leszek Głódź, gen. Paweł Pruszyński, prof. Michał Kleiber i Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

W lutym do uhonorowania Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP nominowano trzy kolejne osoby, w tym Darka Barcikowskiego, konsula honorowego RP w Connecticut, współzałożyciela i wydawcę „Białego Orła” oraz tegorocznego Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego.

Ceremonia wręczenia odbędzie się pod koniec marca 2019 r. w Warszawie.

opr. JS

wróć
~Magdalena Kalkowska
2019-02-17 22:12:45
Zgłoś do moderacji
Ja tez nie widze aby ta wypowiedz Stanczyka miala jaki kolwiek zwiazek z artykulem.Moim zdaniem cieszmy sie ,ze wreszcie kogos zauwazono tam w Polsce.. Barcikowski jest bardzo lubiany i ceniony wsrod Polonii w stanie Conn.Jemu nic z nieba nie spadlo, on ciężko pracuje. Moim zdaniem to już niedługo będzie wielkim politykiem a polonia będzie dumna,ze on wywodzi się z "polskiego luda " Obserwuje go już kilka lat i wszędzie tam gdzie się pojawijest ciepla rodzinna atmosfera on jest taki normalny polski człowiek.
~Matejko
2019-02-16 19:40:22
Zgłoś do moderacji
Stanczyk, ale jak to się ma do tego artykułu?
~Stanczyk
2019-02-16 18:07:57
Zgłoś do moderacji
Pozwole sobie zboczyc z tematu lekko... Ciekawe, czy Polonia bedzie czym kolwiek kiedys stanowic. Polacy uwielbiaja te swoje towarzystwa wzajemnej adoracji, kazdy chce byc soltysem (siano da sie dostrzec, niestety), lubia ceremonie i sie wynagradzac. Ale to wszystko jest jalowe. To wszystko jest niczym innym jak teatr chlopow w garniturkach. Moze i status wasala pasuje Polsce, a swoja kompleksy i blache pychy moge miedzy soba leczyc. Polacy maja plytka dume narodowa i te cyrki dzialaja jak alkohol. Dlatego Polacy sie latwo obrazaja albo i chetnie akceptuja niskie opinie o Polakach. Nie maja pewnosci o swojej wartosci. Nie znaja swojej historii tak naprawde. Maja przekonanie glebokie, ze Polska tak naprawde nigdy niczym nie byla, i prawdopodobnie nigdy nie bedzie, a jak bedzie, to jako nowy narod ktory praktycznie plemiennie istniaj do niedawna. Polakom sie dalo wpoic propagande zaborcow i okupantow, ze Polak jest zkazany na nieudolnosc, ze sami nie potrafia soba rzadzic.

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
08-23-2019
Doroczny festiwal parafialny w parafii św. A. Boboli w Dudley
08-24-2019
Letnia dyskoteka w Klubie Sobieski w Greenacres
08-24-2019
11. doroczny Festiwal Pierogów w Lawrenceville
08-24-2019
Projekcja filmu pt. „Wilkołak” w Film Noir Cinema
08-24-2019
Piknik w Parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com