Connecticut

poleć serwis drukuj
Darek Barcikowski –...

Pierścień Stulecia Niepodległości RP dla Darka Barcikowskiego

02-10-2019

Pierścień Stulecia Niepodległości RP to projekt realizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Honorowane nim będą osoby zasłużone dla bezpieczeństwa kraju, wnoszące istotny wkład dla dobra publicznego, rozwoju gospodarki oraz wizerunku naszej ojczyzny. To wyraz szacunku, wdzięczności, a zarazem symbol uznania dla ich patriotycznej postawy.

Do tej pory Pierścień Stulecia Niepodległości RP otrzymali m.in. były wicepremier dr Janusz Steinhoff, abp Sławoj Leszek Głódź, gen. Paweł Pruszyński, prof. Michał Kleiber i Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

W lutym do uhonorowania Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP nominowano trzy kolejne osoby, w tym Darka Barcikowskiego, konsula honorowego RP w Connecticut, współzałożyciela i wydawcę „Białego Orła” oraz tegorocznego Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego.

Ceremonia wręczenia odbędzie się pod koniec marca 2019 r. w Warszawie.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com