Connecticut

poleć serwis drukuj
Wystawę można...

Wystawa „I wojna światowa: za linią frontu” w Muzeum Rycerzy Kolumba

02-10-2019

I wojna światowa, trwająca w latach 1914-1918, była pierwszym międzynarodowym konfliktem zbrojnym na taką skalę. Szacuje się, że wskutek działań wojennych śmierć poniosło ok. 11 milionów żołnierzy, ofiary śmiertelne wśród ludności cywilnej wyniosły ponad 20 milionów, a rannych zostało kolejne 20 milionów ludzi.

Stany Zjednoczone Ameryki oficjalnie przystąpiły do I wojny światowej 6 kwietnia 1917 r. 116 tysięcy amerykańskich żołnierzy straciło życie, wśród nich 1,600 należało do Rycerzy Kolumba. Co ciekawe, zarówno pierwszy, jak i ostatni amerykański żołnierz, który poniósł śmierć podczas I wojny światowej, byli członkami tej organizacji.  

Wystawa pt. „World War I: Beyond the Front Lines” , którą w Muzeum Rycerzy Kolumba w New Haven przy 1 State Street można obejrzeć do 1 kwietnia 2019 r., jest zbiorem wielu różnego rodzaju eksponatów, które mają przypominać o tragedii i realiach pierwszego na świecie konfliktu zbrojnego na tak ogromną skalę, a także przedstawić udział Stanów Zjednoczonych w I wojnie światowej i losy oraz zasługi amerykańskich żołnierzy, których tak wielu poległo na europejskich frontach bitewnych. Na ekspozycji prezentowane są przedmioty pochodzące zarówno z archiwów Muzeum Rycerzy Kolumba w New Haven, jak i wypożyczone z wielu innych instytucji i prywatnych kolekcji. Dopełnieniem wystawy jest seria wykładów przybliżających tematykę I wojny światowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kofcmuseum.org.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1070.html

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com