Connecticut

poleć serwis drukuj
Cztery społeczności...

Wyróżnienia za obecność przy urnach

03-11-2019

Cztery społeczności Connecticut zostaną uhonorowane za imponującą liczbę głosujących w dniu wyborów. Sekretarz stanu Denise Merrill wręczy publicznie w tym miesiącu Puchar Demokracji 2018. Nastąpi to w czterech kategoriach, wyodrębnionych na podstawie wielkości miast.

Zwycięzcą w kategorii małych miast jest Waszyngton, w kategorii średnich miast Granby; w kategorii dużych miast Guilford, zaś w kategorii tych największych zwyciężyło West Hartford.

Jak powiedziała Demokratka Merrill, „rekordowa rejestracja wyborców nastąpiła po rekordowej frekwencji" w listopadowych wyborach w Connecticut.

Ogólna frekwencja wyborcza w stanie Connecticut wyniosła 65.19 proc. Najwyższa była w miasteczku Waszyngton – 87,66 proc.

Konkurs o Puchar Demokracji jest współfinansowany przez Stowarzyszenie Obywatelskie East Haddam (East Haddam Civic Association).

ar

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com