Connecticut

poleć serwis drukuj
Wojciech Wójcik...

Debiut Wojciecha Wójcika w Hartford Athletic w USL

03-12-2019

W sobotę 9 marca drużyna piłkarska Wojciecha Wójcika Hartford Athletic rozegrała swój pierwszy historyczny mecz w United Soccer League. W Atlancie uległa co prawda miejscowym United 0:2, ale piłkarze zaprezentowali dobry football. Polak wybiegł w podstawowym składzie z numerem „12” na koszulce.

Piłkarze Athlietic przygotowywali się do sezonu USL od 1 lutego br. Przez kilka dni trenowali na Florydzie, ponieważ w Connecticut zimowa pogoda na to nie pozwalała. – Pracowaliśmy nad różnymi rzeczami: jak utrzymywać się przy piłce, jak budować akcję, pressing, obronę, rzuty rożne – mówi Wójcik.

W Atlancie drużyna Polaka miała kilka okazji do zdobycia gola. W 32. minucie piłka, po strzale głową Wójcika, przeszła obok bramki przeciwnika.

Co prawda przegraliśmy, ale było też dużo dobrych rzeczy, które możemy przełożyć na następne mecze – podkreśla w rozmowie z „Białym Orłem” Wojciech Wójcik. – Grało się dobrze, atmosfera była fajna, szkoda tylko, że wynik nie jest najlepszy. Ten pierwszy mecz nie przekreśla jednak całego sezonu – dodaje napastnik.

Na trybunach stadionu w Atlancie zasiadło około 2 tysięcy widzów. Wśród nich kibice z Hartford, którym piłkarze Athletic podziękowali po meczu za doping.

Mamy dobrą drużynę. Zawodnicy się trzymają razem także poza boiskiem. Myślimy już o następnym spotkaniu – mówi Wojciech Wójcik. Kolejny mecz – w sobotę 16 marca – drużyna Polaka rozegra na wyjeździe z Charleston Battery. Na własnym stadionie, w Hartford, Athletic rozegrają pierwszy mecz 4 maja br.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com