Connecticut

poleć serwis drukuj
Zajęcia...

Malowanie pisanek w Sloper-Wesoly House

03-12-2019

W dniach 30 i 31 marca w Sloper-Wesoly House w New Britain (27 Grove Hill Street) odbędą się organizowane przez Polsko-Amerykańską Fundację w Connecticut warsztaty, podczas których można będzie własnoręcznie wykonać tradycyjne, polskie pisanki.

Zajęcia organizowane od kilku lat przed Wielkanocą, tzw. „Pisanki Class”, stały się już tradycją i na stałe wpisały się w kalendarz lokalnych wydarzeń. Co więcej, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Ze względu na spore zainteresowanie w tym roku odbędą się aż trzy sesje.

W sobotę, 30 marca, warsztaty odbędą się o godz. 10:00 oraz 14:00. Natomiast w niedzielę, 31 marca, zajęcia zaplanowane są na godz. 13:00. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się ciekawych informacji o historii pisanek oraz poznają technikę malowania pisanek woskiem.

W opłatę za wstęp, w wysokości 15 dolarów dla członków PAF i 20 dolarów dla pozostałych osób, wliczony jest już koszt materiałów i narzędzi potrzebnych do wykonania pisanek.

Rejestracja na zajęcia prowadzona jest pod adresem e-mail: .

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com