Connecticut

poleć serwis drukuj

Prezentacja Marszałka Parady Pułaskiego, Miss Polonia i Junior Miss Polonia Stamford 2019

03-12-2019

W tym roku, jako...
W uroczystym...
Od lewej: Marta...

W sobotę, 2 marca, w Stamford odbył się bal karnawałowy, zorganizowany przez lokalny Komitet Parady Pułaskiego. Głównym punktem programu zabawy było uroczyste nadanie szarfy tegorocznemu Marszałkowi Parady, który w pierwszą niedzielę października poprowadzi 5. Aleją grupę Polonii z Connecticut, oraz ukoronowanie Miss Polonia Stamford i Junior Miss Polonia Stamford. W tym roku, jako Marszałek, na czele kontyngentu z Connecticut pomaszeruje Boga Davidson. Tegoroczną Miss Polonia Stamford została Marta Kaczyński, a jako Junior Miss Polonia Stamford ukoronowano Oliwię Kubisiak.

W imprezie, mimo niesprzyjającej pogody, wzięło udział sporo gości. Obecne były osoby, które w zeszłym roku prowadziły podczas Parady Pułaskiego Polonię z Connecticut: Jurek Samelko (Marszałek 2018), Kora Makarski (Miss Polonia Stamford 2018) i Angelica Rus (Junior Miss Polonia Stamford 2018), członkowie Komitetu Parady Pułaskiego w Stamford na czele z przewodniczącą Haliną Szeligowski, proboszcz polskiej parafii Holy Name of Jesus w Stamford ks. Paweł Hrebeńko oraz liczna lokalna Polonia. W szarfowaniu uczestniczył także konsul honorowy RP w Connecticut i tegoroczny Wielki Marszałek Parady Pułaskiego Darek Barcikowski oraz Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2017 Sławomir Platta.

Warto przypomnieć, że w tym roku Parada Pułaskiego, która przemaszeruje 5. Aleją 6 października, ma dla Connecticut szczególny wymiar, bowiem pierwszy raz w ponadosiemdziesięcioletniej historii tego wydarzenia poprowadzi ją Polonia i Wielki Marszałek wywodzący się z tego stanu. Do tego faktu w swoim przemówieniu nawiązał Wielki Marszałek Darek Barcikowski, który podkreślił, że cieszy się, widząc radość lokalnej Polonii, ale niezwykle budujący jest też entuzjazm, z jakim Polonia z Nowego Jorku i New Jersey, które to stany do tej pory naprzemiennie prowadziły Paradę, przyjmuje tegoroczne przewodnictwo Connecticut.

Wzruszające przemówienie wygłosiła także Boga Davidson, która podziękowała wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili to wydarzenie, oraz podkreśliła, że funkcja Marszałka Stamford to dla niej wyjątkowe wyróżnienie. Natomiast nawiązując do swojego wieloletniego zaangażowania w życie lokalnej społeczności stwierdziła, że dostaje od Polonii o wiele więcej, niż sama daje, a zaszczyt poprowadzenia kontyngentu z Connecticut to kolejny tego przykład.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com