Connecticut

poleć serwis drukuj
W spotkaniu na...

Przygotowania do 3 maja

03-14-2019

We wtorek,12 marca, w Hartford odbyło się spotkanie organizacyjne związane z obchodami Dnia Konstytucji i Święta 3 maja na stanowym Kapitolu. Pomimo że obchody odbywają się cyklicznie od 27 lat, grono uczestników co roku ogranicza się do Polonii z Hartford i okolic.

Ambitne plany organizatorów mają na celu zaangażowanie w uroczystość Polonii z całego stanu, a spotkanie organizacyjne było pierwszym krokiem w tym kierunku. Uczestniczyli w nim również przedstawiciele Polonii ze Stamford i Bridgeport.

Connecticut jest jedynym stanem w całym kraju, w którym świętujemy 3 maja na stanowym Kapitolu – powiedziała podczas spotkania Debbie Krawiec, której ojciec, Stanley Krawiec, były stanowy reprezentant z New Britain, był inicjatorem tej tradycji.

Tegoroczne uroczystości zaplanowane są na czwartek, 2 maja, i rozpocznie je wciągnięcie polskiej flagi na maszt przy Kapitolu o godzinie 11 rano. Obchody, których tegorocznymi organizatorami są zastępca gubernatora stanu Susan Bysiewicz oraz reprezentant stanowy Peter Tercyak, są otwarte dla publiczności.

wem

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com