Connecticut

poleć serwis drukuj
O. Tadeusz...

Misjonarz z Kenii o. Tadeusz Brzozowski poprowadził rekolekcje wielkopostne w Bridgeport

04-11-2019

W pierwszej połowie kwietnia polską parafię św. Michała Archanioła w Bridgeport odwiedził o. Tadeusz Brzozowski – franciszkanin, który na co dzień pełni posługę kapłańską jako misjonarz w Kenii.

Rekolekcje głoszone były w dwóch językach: polskim i angielskim. O. Tadeusz chętnie dzielił się z parafianami opowieściami o swojej duszpasterskiej pracy w dalekiej Afryce. Po mszy św. we wtorek, 9 kwietnia, na zakończenie rekolekcji, w sali parafialnej odbyło się spotkanie z o. Brzozowskim. Tak się złożyło, że tego dnia do polskiego kościoła w Bridgeport zawitali też dwaj misjonarze z Peru i doszło do ciekawego „międzykontynentalnego” spotkania duchownych z różnych zakątków świata.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com