Connecticut

poleć serwis drukuj
Z darowizny...

Miliarderzy wesprą nauczanie

04-11-2019

Jedna z najdziwniejszych par na świecie ogłosiła, że przekazuje 100 milionów dolarów, aby zachęcić przedsiębiorstwa i szkoły publiczne do zaangażowanie się w poprawę najbardziej zacofanych obszarów Connecticut.

Mieszkający w Greenwich Ray Dalio jest twórcą firmy inwestycyjnej Bridgewater Associates. Forbes szacuje jej wartość netto na ponad 18 miliardów dolarów.

Jak wyjaśnił miliarder, darowizna jest dozwolona dla regionów o wysokim ubóstwie i pomoże opracować ścieżki kariery, które zmotywują dzieci do pozostania w szkole. – Naszym celem nr 1 jest dotarcie szczególnie do tych, którzy mają największe trudności, na przykład w szkole średniej i przy różnego rodzaju projektach. Edukacja nie może być teoretyczna, lecz musi przynosić następstwa – stwierdził Ray Dalio.

Gubernator podał, że stan zamierza wykorzystać ten wkład do 300-milionowych inwestycji w ciągu pięciu dekad, licząc ze 100 milionami dolarów od Dalio i dodatkowymi 100 milionami od liderów biznesowych i filantropów.

Stan i filantropi oświadczyli, że przy opiece mentorskiej pieniądze zostaną wykorzystane na przykład na takie sprawy jak finansowanie przedsiębiorców na wczesnym etapie działalności oraz pożyczki. Będą też wykorzystywane do tworzenia programów edukacyjnych w uczelniach, które łączą studentów i pomagają ludziom wrócić do nauki.

ar

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com