Connecticut

poleć serwis drukuj
Na najtańszej...

Ceny benzyny nadal mają rosnąć

04-11-2019

GasBuddy poinformował, że średnia cena galonu benzyny w stanie wzrosła w zeszłym tygodniu o 4.8 centa i kosztuje średnio 2.74 dolara. Miesiąc temu średnia krajowa wzrosła o 27.6 centów za galon i jest już o 9.3 centa wyższa niż rok temu.

Ceny benzyny w Bridgeport wzrosły o 2.3 centa w zeszłym tygodniu i wynoszą średnio 2.70 dolara za galon – wynika z codziennych badań GasBuddy na 96 stacjach. Są o 19.1 centa za galon wyższe niż przed miesiącem, ale też o 0.8 centa niższe niż rok temu.

Według raportów cenowych GasBuddy, na najtańszej stacji benzynowej w Bridgeport paliwo kosztuje 2.53 dolara za galon, a na najdroższej 3.18 dolara. Daje to różnicę w wysokości 65 centów.

Najniższa obecnie cena w całym stanie to 2.49 dolara, podczas gdy najwyższa to 3.25. Różnica wynosi zatem 76 centów za galon.

A tak wyglądają aktualne ceny paliwa w sąsiednich rejonach: Waterbury – 2.66 dolara za galon (wzrost o 3.5 centa od zeszłego tygodnia), New Haven – 2.66 dolara (wzrost o 1.2 centa za galon od zeszłego tygodnia), Connecticut – 2.74 dolara (wzrost o 2 centy za galon od zeszłego tygodnia).

Średnia krajowa cena paliwa rośnie już od dwóch miesięcy. Wzrosła o 50 centów za galon w ciągu ostatnich 90 dni, co będzie kosztować Amerykanów 200 milionów dolarów więcej niż jeszcze na początku stycznia. Na tym nie musi się wcale skończyć, ponieważ w Kalifornii i na zachodnim wybrzeżu obserwuje się gwałtowny wzrost niespodziewanych przestojów w działalności rafinerii, co prowadzi do bardzo napiętej podaży czystszej benzyny i powoduje gwałtowny wzrost cen – tłumaczy Patrick DeHaan, szef ds. analizy ropy naftowej w GasBuddy.

ar

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com