Connecticut

poleć serwis drukuj

Nowy zarząd KPA

04-11-2019

Zebranie wyborcze...
Podczas spotkania...
Fot. Robert...
Fot. Robert...
Fot. Robert...
Fot. Robert...

Co drugi rok zawsze w Polskim Domu Narodowym w Hartford odbywają się wybory nowego zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Po podsumowaniu działalności członków ustępującego zarządu, rozliczeniu dochodów i rozchodów z imprez organizowanych w ubiegłym roku zarząd uzyskał absolutorium i przystąpiono do wyborów.

Następnie wybrano członków rady dyrektorów. Nie było to łatwe zadanie, gdyż w szeregi KPA nie wstępuje ostatnimi czasy młodzież polonijna, a starszych członków niestety ubywa… Proces wyborczy prowadziła Irena Grabowy i Robert Iwanicki. Niestety, niektórzy zgłaszani kandydaci odmawiali przyjęcia funkcji w zarządzie, tłumacząc się brakiem czasu, gdyż zajęci są pracą zawodową itp. Udało się jednak skompletować nowy skład na następne dwa lata. Prezesem na kolejną, piątą już, dwuletnią kadencję został Janusz Kocur.

Robert Iwanicki, opr. JLS


Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut zaprasza na „Polskie Dni”, które odbędą się 8-9 czerwca 2019 r. w parku rozrywki Lake Compounce w Bristol!


Zarząd KPA w Connecticut na lata 2019-2021:

Prezes: Janusz Kocur                          

Honorowa Prezeska: Zyta Końska

I wiceprezes: Marianna Kozioł-Dube

II wiceprezes: Grażyna Krupa

Skarbnik: Amy Bukowski

Sekretarz: Irena Grabowy

Rada Dyrektorów:

  • Roman Celi
  • Wanda Grzyb
  • Robert Iwanicki
  • Wiesia Kennedy
  • Helena Knapczyk
  • Kazimiera Michalak
  • Stanisław Sowa
wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com