Connecticut

poleć serwis drukuj
Poprzedni protest...

Kolejny protest Polonii wobec ustawy S.447 – tym razem w New Britain

05-07-2019

11 maja po raz kolejny Polacy w Polsce i w Stanach Zjednoczonych będą protestować przeciwko ustawie S. 447, uchwalonej w roku ubiegłym przez Izbę Reprezentantów Kongresu USA i podpisanej przez prezydenta Donalda Trumpa.

Poprzedni protest odbył się 31 marca br. i zgromadził łącznie kilka tysięcy uczestników, którzy swoją obecnością chcieli pokazać amerykańskim władzom, że nie zgadzają się na to, w jaki sposób traktowany jest nasz kraj, oraz wyrazić zdecydowany sprzeciw przeciwko prawu, które nie tylko jest niesprawiedliwe w stosunku do Polski i pozwala na nieuzasadnione żądanie od niej wypłacania odszkodowań związanych z Holokaustem, ale także wg organizatorów protestu nie jest zgodne z Konstytucją Stanów Zjednoczonych. „Dzieją się rzeczy, które w sposób wyraźny i bolesny dotykają Polski i nas, Polaków. Ustawa S.447 (…) jest skierowana przeciwko polskim interesom narodowym i polskiej racji stanu. Ustawa S.447 narusza również fundamentalne gwarancje zawarte w amerykańskiej konstytucji dyskryminując wiele kategorii ofiar II wojny światowej i tworząc niebezpieczne precedensy prawne. Już dawno Polska nie potrzebowała nas tak, jak nas potrzebuje teraz!” – piszą, zachęcając do licznego udziału w proteście.

W marcu manifestacje odbyły się m.in. w Nowym Jorku, Bostonie, Chicago i Hartford, CT. Teraz protesty planowane są m.in. w Bostonie, Chicago i przed Białym Domem w Waszyngtonie. Również Polonia w Connecticut ma okazję ponownie wziąć udział w akcji protestacyjnej, która tym razem będzie miała miejsce w New Britain.

Protest w New Britain odbędzie się w sobotę, 11 maja, o godz. 3:00 pm obok Haller Post przy 123 Broad Street. Spotkanie będzie też okazją do podpisania petycji przeciwko ustawie S. 447. Więcej informacji: 860-796-2356 lub .

JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com