Connecticut

poleć serwis drukuj
Poprzedni protest...

Kolejny protest Polonii wobec ustawy S.447 – tym razem w New Britain

05-07-2019

11 maja po raz kolejny Polacy w Polsce i w Stanach Zjednoczonych będą protestować przeciwko ustawie S. 447, uchwalonej w roku ubiegłym przez Izbę Reprezentantów Kongresu USA i podpisanej przez prezydenta Donalda Trumpa.

Poprzedni protest odbył się 31 marca br. i zgromadził łącznie kilka tysięcy uczestników, którzy swoją obecnością chcieli pokazać amerykańskim władzom, że nie zgadzają się na to, w jaki sposób traktowany jest nasz kraj, oraz wyrazić zdecydowany sprzeciw przeciwko prawu, które nie tylko jest niesprawiedliwe w stosunku do Polski i pozwala na nieuzasadnione żądanie od niej wypłacania odszkodowań związanych z Holokaustem, ale także wg organizatorów protestu nie jest zgodne z Konstytucją Stanów Zjednoczonych. „Dzieją się rzeczy, które w sposób wyraźny i bolesny dotykają Polski i nas, Polaków. Ustawa S.447 (…) jest skierowana przeciwko polskim interesom narodowym i polskiej racji stanu. Ustawa S.447 narusza również fundamentalne gwarancje zawarte w amerykańskiej konstytucji dyskryminując wiele kategorii ofiar II wojny światowej i tworząc niebezpieczne precedensy prawne. Już dawno Polska nie potrzebowała nas tak, jak nas potrzebuje teraz!” – piszą, zachęcając do licznego udziału w proteście.

W marcu manifestacje odbyły się m.in. w Nowym Jorku, Bostonie, Chicago i Hartford, CT. Teraz protesty planowane są m.in. w Bostonie, Chicago i przed Białym Domem w Waszyngtonie. Również Polonia w Connecticut ma okazję ponownie wziąć udział w akcji protestacyjnej, która tym razem będzie miała miejsce w New Britain.

Protest w New Britain odbędzie się w sobotę, 11 maja, o godz. 3:00 pm obok Haller Post przy 123 Broad Street. Spotkanie będzie też okazją do podpisania petycji przeciwko ustawie S. 447. Więcej informacji: 860-796-2356 lub .

JLS

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com