poleć serwis drukuj
Na własnym boisku...

Tysiące kibiców na meczach Hartford Athletic

05-15-2019

Remisem 1:1 z Charlotte Independence i porażką 1:2 z Memphis 901 FC zakończyły się dwa pierwsze mecze na własnym boisku drużyny Hartford Athletic. Tym samym zespół Wojciecha Wójcika zdobył w końcu pierwszy punkt w lidze USL. Nie zawiedli kibice, którzy tłumnie przybyli na Pratt & Whitney Stadium w Rentschler Field.

Pierwszy mecz w lidze USL w historii klubu na własnym stadionie był wyjątkowym wydarzeniem. 4 maja na trybunach zasiadło prawie 13 tysięcy kibiców. – Atmosfera, jaką nam zapewnili, była niezwykła. Grupa kibiców „2nd Regiment Supporters” grała na bębnach i śpiewała dla nas cały wieczór. Cały stadion rozbrzmiewał głośnymi oklaskami, a kibice tworzyli fale przechodzące przez całą widownię – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Wojciech Wójcik, który na murawę wszedł w 80. minucie meczu.

To było bardzo wyjątkowe doświadczenie zobaczyć, jak wielu ludzi uwielbia piłkę nożną w Hartford. Jesteśmy bardzo dumni z tak fenomenalnego wsparcia swoich kibiców – dodaje polski napastnik i podkreśla, że Athletic miało szansę wygrać mecz z Charlotte Independence. Gospodarze oddali na bramkę gości 11 strzałów i posiadali piłkę przez 58 proc. meczu. Obydwa gole padły na początku meczu. Najpierw w 3. minucie dla Independence strzelił Abdoulie Mansally, a w 12. minucie wyrównał Mac Steeves.

Mniej szczęścia Athletic mieli w drugim meczu u siebie – 10 maja przeciwko Memphis 901 FC. Goście strzelili pierwszego gola w 24. minucie meczu (Duane Muckette), ale gospodarze już po 7 minutach wyrównali (Raymond Lee). Mecz był bardzo wyrównany i obie drużyny stwarzały dogodne okazje do strzelenia bramki. W 70. minucie udało się to napastnikowi Memphis 901 Elliotowi Collierowi.

Mecz Hartford Athletic – Memphis 901 FC zgromadził 6 tys. kibiców. – Wydawało się, że robią tyle samo hałasu, co 12 tys., które były obecne tydzień wcześniej – mówi Wojciech Wójcik. – To było naprawdę wyjątkowe doświadczenie. Walczyliśmy ciężko, ale przegraliśmy. Kolejny mecz gramy 27 maja przeciw Ottawa Fury na Rentschler Stadium w East Hartford. Zachęcamy was, żebyście przybywali z wszystkimi przyjaciółmi i całymi rodzinami. Nie będziecie żałować! – dodaje Polak.