Connecticut

poleć serwis drukuj
Podobnie jak przed...

Zbliżają się Dni Polskie w Lake Compounce

05-19-2019

W dniach 8-9 czerwca 2019 roku (sobota i niedziela) w Bristol odbędzie się kolejna edycja Dni Polskich w Lake Compounce. Impreza, przygotowana z myślą o całych rodzinach, rozpocznie się o godz. 11. Jej organizatorem jest Kongres Polonii Amerykańskiej oddział w Connecticut.

Jak co roku będzie park rozrywki, zabawy, różne stoiska z pamiątkami, koszulkami, kubkami, czapeczkami, jak również smaczne polskie jedzenie. Będzie je serwować Restauracja Bałtyk oraz Gyros Food Truck. Dla miłośników dobrej muzyki w sobotę zagra Anthony Wysocki Trio, a w niedzielę DJ Stan. Wystąpi też zespół „Orlęta” z Bridgeport oraz dzieci ze Szkoły Języka Polskiego im. Jana Pawła II w New Britain, które na scenie zaprezentują się w pięknych strojach ludowych.

Każdy kupiony bilet weźmie udział w loterii fantowej, a dochód z imprezy już po raz dwudziesty z rzędu przeznaczony zostanie na stypendia dla uczniów. Wstęp do parku rozrywki na Dni Polski kosztuje 25 dolarów (normalnie cena wynosi 50).

opr. bo

wróć
~MK
2019-05-26 12:10:49
Zgłoś do moderacji
Kiedy wreszcie zostaie zmieniony program.Przez wiele lat to samo a Polonia nie jest zadowolona marnych wystepow. Jedyna atrakcja dla nas bedzie wystep dzieci ze szkoly Jezyka Polskiego.

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com