Connecticut

poleć serwis drukuj

Wokalistki z Connecticut zaprezentowały swój talent w Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku

05-20-2019

Fot. M. Bielski
Fot. M. Bielski
Fot. M. Bielski
Fot. M. Bielski
Fot. M. Bielski
Fot. M. Bielski

12 maja w Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie w Nowym Jorku już po raz dwunasty miał miejsce przegląd twórczości artystycznej dzieci i młodzieży polonijnej pt. „Mistrz i Uczniowie”. W programie uczestniczyło prawie młodych 30 artystów. W roli mistrza wystąpił światowej sławy tenor Joseph DiSalle.

Program koncertu był bardzo ambitny. Wszyscy artyści uczestniczący w wydarzeniu zaprezentowali bardzo wysoki poziom, co gromkimi brawami i słowami uznania doceniła publiczność. W tym roku swoje talenty zaprezentowały również przedstawicielki stanu Connecticut: Isabella Gorski oraz Julia Bielski. Isabella jest absolwentką, a Julia uczennicą Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain. Obie dziewczynki często występują podczas szkolnych wydarzeń, od wielu lat śpiewają też wspólnie z Chórem Młodych Serc przy parafii Świętego Krzyża w New Britain.

Isabella Gorski zaśpiewała piosenkę „Dłoń” z repertuaru Natalii Kukulskiej oraz „Biały ręcznik”, którą z okazji obchodzonego akurat 12 maja w Stanach Zjednoczonych Dnia Matki zadedykowała wszystkim mamom. Isabella poruszyła wszystkich zebranych krystaliczną wręcz czystością swojego głosu. Organizatorzy porównali barwę jej głosu do brytyjskiej piosenkarki Adele. Natomiast Julia Bielski zaśpiewała piosenki: „Allelujah” Leonarda Cohena oraz „Powrócisz tu”. Organizatorzy wyrazili zachwyt wysoką skalą i barwą jej głosu, poproszono ją też, by skontaktowała się z Fundacją Kościuszkowską, kiedy nagra swoją pierwszą płytę! Obie artystki otrzymały rekomendację do wystąpienia w konkursie „America's got talent”.

Mariusz Bielski, opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
09-20-2019
Rekolekcje dla osób po doświadczeniach aborcji w Amerykańskiej Częstochowie
09-21-2019
Gala jubileuszowa z okazji 80-lecia Polskiego Klubu w Bostonie
09-21-2019
Zabawa powakacyjna w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
09-21-2019
Pożegnanie lata w Haller Post
09-21-2019
Obiad i zabawa taneczna w parafii św. Józefa w New Brunswick
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com