Connecticut

poleć serwis drukuj

Wokalistki z Connecticut zaprezentowały swój talent w Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku

05-20-2019

Fot. M. Bielski
Fot. M. Bielski
Fot. M. Bielski
Fot. M. Bielski
Fot. M. Bielski
Fot. M. Bielski

12 maja w Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie w Nowym Jorku już po raz dwunasty miał miejsce przegląd twórczości artystycznej dzieci i młodzieży polonijnej pt. „Mistrz i Uczniowie”. W programie uczestniczyło prawie młodych 30 artystów. W roli mistrza wystąpił światowej sławy tenor Joseph DiSalle.

Program koncertu był bardzo ambitny. Wszyscy artyści uczestniczący w wydarzeniu zaprezentowali bardzo wysoki poziom, co gromkimi brawami i słowami uznania doceniła publiczność. W tym roku swoje talenty zaprezentowały również przedstawicielki stanu Connecticut: Isabella Gorski oraz Julia Bielski. Isabella jest absolwentką, a Julia uczennicą Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain. Obie dziewczynki często występują podczas szkolnych wydarzeń, od wielu lat śpiewają też wspólnie z Chórem Młodych Serc przy parafii Świętego Krzyża w New Britain.

Isabella Gorski zaśpiewała piosenkę „Dłoń” z repertuaru Natalii Kukulskiej oraz „Biały ręcznik”, którą z okazji obchodzonego akurat 12 maja w Stanach Zjednoczonych Dnia Matki zadedykowała wszystkim mamom. Isabella poruszyła wszystkich zebranych krystaliczną wręcz czystością swojego głosu. Organizatorzy porównali barwę jej głosu do brytyjskiej piosenkarki Adele. Natomiast Julia Bielski zaśpiewała piosenki: „Allelujah” Leonarda Cohena oraz „Powrócisz tu”. Organizatorzy wyrazili zachwyt wysoką skalą i barwą jej głosu, poproszono ją też, by skontaktowała się z Fundacją Kościuszkowską, kiedy nagra swoją pierwszą płytę! Obie artystki otrzymały rekomendację do wystąpienia w konkursie „America's got talent”.

Mariusz Bielski, opr. JLS

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com