Connecticut

poleć serwis drukuj
W tym roku Teatr...

Teatr Wyobraźni Novum w tym roku wystąpi po raz pierwszy na Festiwalu Małej Polski w New Britain

05-20-2019

W tym roku Teatr Wyobraźni Novum wystąpi podczas Festiwalu Małej Polski w New Britain. Będzie to nasz debiut na tej imprezie, więc postanowiłam napisać coś specjalnego dla naszej lokalnej Polonii i koniecznie na wesoło, wiedząc, że format festiwalu jest raczej na luzie – ponieważ ludzie przyjeżdżają tu głównie z powodu polskiego jedzenia, tak więc wszelkie atrakcje powinny być również „lekkostrawne”. Tak zrodził się pomysł na spektakl pt. „Wizyta Prezydenta”.

W naszej komedii pewien bardzo wysokiej rangi urzędnik – a konkretnie: Prezydent Stanów Zjednoczonych – postanawia odwiedzić polonijne miasteczko Sausage City – po naszemu Kiełbaskowo. W tym miasteczku, jak w każdej społeczności, istnieją różne warstwy społeczne, ale również bardzo mocno zaznacza się lokalny patriotyzm. Wszyscy się doskonale znają i z przyjemnością krytykują, zachowując oczywiście należytą dyskrecję. Jak w życiu!

Cały spektakl przeplatany jest znanymi utworami muzycznymi, przy których wspaniały zespół naszego Teatru bawi się znakomicie, mając nadzieję, że również widzowie to podchwycą.

Komedia rozpocznie się od piosenki napisanej specjalnie dla Little Poland w New Britain. Niedawno nagraliśmy do niej teledysk na słynnej ulicy Broad Street, odwiedzając przy okazji liczne zlokalizowane tam biznesy i lokale. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zechcieli w nim wystąpić! Teledysk można obejrzeć na YouTube: Teatr Wyobraźni Novum – „Cała Broad Street śpiewa z nami”.

Oczywiście wszelkie aluzje czy skojarzenia bohaterów z naszej komedii z postaciami rzeczywistymi z naszego polonijnego środowiska są całkowicie przypadkowe, a jeśli zdarzą się jakieś analogie, to tylko dla zdrowego śmiechu.

Komedia jest wspaniałym gatunkiem literackim dla autora, ponieważ w lekkich tekstach, może przemycić parę życiowych prawd. Ta formuła jest również świetna do zagrania dla aktora, który bawiąc się tekstem, może wydobyć pokłady fantastycznej ekspresji. Komedia to też format przyjemny dla widza, ponieważ przez groteskę może nabrać dystansu do siebie i świata. Wszak śmiech to zdrowie!

W imieniu całego zespołu Teatru Wyobraźni Novum serdecznie zapraszam na premierę komedii muzycznej „Wizyta Prezydenta”, która odbędzie się na scenie głównej – obok Haller Post – około godziny 11:00 rano.

Do zobaczenia!

Dorota Kościuk-Borkowski
Dyrektor Artystyczny Teatru Wyobraźni Novum

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
09-20-2019
Rekolekcje dla osób po doświadczeniach aborcji w Amerykańskiej Częstochowie
09-21-2019
Gala jubileuszowa z okazji 80-lecia Polskiego Klubu w Bostonie
09-21-2019
Zabawa powakacyjna w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
09-21-2019
Pożegnanie lata w Haller Post
09-21-2019
Obiad i zabawa taneczna w parafii św. Józefa w New Brunswick
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com