Connecticut

poleć serwis drukuj

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bridgeport

06-06-2019

Rozdanie świadectw...
Uczniowie, rodzice...
Kolejne zajęcia...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W sobotę, 1 czerwca, miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bridgeport. W kościele św. Michała Archanioła została odprawiona msza św., a następnie dzieciom wręczono świadectwa i dyplomy.

Był też czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Wszyscy udali się też pod mural papieski na skrzyżowaniu ulic Kossuth i Pułaski (obecnie noszącym imię św. Jana Pawła II).

Tydzień wcześniej najstarsi uczniowie przystąpili do matury. Egzamin dojrzałości przebiegł w spokojnej i miłej atmosferze, a licealiści poradzili sobie bez trudu z egzaminacyjnymi zadaniami.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com