Connecticut

poleć serwis drukuj

Doroczny Bal Debiutantów w Berlin

06-06-2019

W tym roku podczas...
Fot. Asha Lassen
Fot. Asha Lassen
Fot. Asha Lassen
Fot. Asha Lassen
Fot. Asha Lassen
Fot. Asha Lassen
Fot. Asha Lassen
Fot. Asha Lassen
Fot. Asha Lassen
Fot. Asha Lassen
Fot. Robert...

18 maja w restauracji Bałtyk w Berlin odbył się doroczny bal debiutantów zorganizowany przez Polski Związek Narodowy Okręg II stanu Connecticut.

Bal rozpoczęła komisarz II Okręgu PZN Marianna Kozioł Dube, witając przybyłych gości oraz przedstawiając obecnych na sali przedstawicieli polonijnych organizacji. Centralnym punktem balu była prezentacja debiutantów i debiutantek, którymi w tym roku byli: Jennifer Mary Bukowski, Angelica Barbara Sidorowicz, Andrzej Bielski i Michał Bielski. Ich sylwetki zaprezentowali zgromadzonym Natalia Kręcigłowa i Mateusz Murach.

Po prezentacji każdy z debiutantów wręczył różę swojemu rodzicowi w podzięce za wychowanie. – Widziałem wzruszenie i radość na twarzach rodziców, to piękny gest! – relacjonuje Robert Iwanicki. Kulminacją tego wieczoru był polonez zatańczony przez młodzież. Na zakończenie części oficjalnej Irena Grabowy i Grażyna Krupa w imieniu stanowego PNA wręczyły symboliczne stypendia debiutantom, wyrażając nadzieję, że będą nadal aktywnie działać w polonijnym środowisku i wspierać PNA. Następnie zespół „Galicja” zaprosił gości do wspólnej zabawy na parkiecie i w tanecznych rytmach bawiono się do późnych godzin nocnych.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com