Connecticut

poleć serwis drukuj

Majowy biwak harcerskiej młodzieży

06-05-2019

W biwaku w...
Fot. Beata Krużel
Fot. Beata Krużel
Fot. Beata Krużel
Fot. Beata Krużel
Fot. Beata Krużel

W świąteczny majowy weekend harcerska młodzież ze stanów Nowy Jork, New Jersey, Pensylwania, Maryland, Connecticut i Massachusetts wraz z instruktorskim gronem ponownie spotkała się w Litchfield, CT na corocznym biwaku Hufca Harcerek Podhale i Hufca Harcerzy Warmia. 

W tegorocznym biwaku, którego przewodnim tematem była „Nasza Niepodległa”, wzięło udział bardzo dużo młodych harcerzy i harcerek. Dla wielu z nich było to pierwsze, tak bliskie zetknięcie się z naturą, biwakowaniem i pionierką.

Beata Krużel

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com